Відповідний наказ міноборони від 11 жовтня набув чинності. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на BBC.
Наказом затвердили перелік професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на облік військовозобов'язаних.
Отримуйте новини в Telegram
У переліку безліч популярних професій, як от програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, працівники ресторанів та готелів, бухгалтери, діловоди, рекламники тощо.
У міноборони 23 грудня мають оприлюднити додаткові деталі того, як ставитимуть на військовий облік жінок.
Єдине, що там поки що повідомили - указ виданий на виконання змін до закону про військовий обов'язок і військову службу від 30 березня 2021 року.
«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, беруться на військовий облік військовозобов'язаних», - йдеться у змінах до закону.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Відповідно до закону про військовий обов'язок та військову службу, військовозобов'язані - це особи, які перебувають у запасі для комплектування збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.
На облік військовозобов'язаних братимуть жінок, які мають відповідну спеціальність та придатні для проходження військової служби за станом здоров'я та віком. Для жінок граничний вік - 60 років.
Таких жінок можуть залучати до лав ЗСУ або до робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. У мирний час вони можуть долучатись до війська лише добровільно за контрактом.
Жінки виконують військовий обов'язок на рівних засадах із чоловіками, - йдеться в законі.
Тепер роботодавець має проконтролювати, щоб жінки відповідних спеціальностей, які вже працюють на підприємстві за переліком, стали на військовий облік.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Також, перш ніж брати жінку на роботу, роботодавець має перевіряти в неї документи про взяття на військовий облік.
Порушення норм каратиметься штрафами від держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до закону, дані про військовозобов'язаних вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Веденням реєстрів займаються територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання військовозобов'язаних.
Але, відповідно до нового закону про декларування місця проживання, встати на облік можна також там, де людина задекларує своє фактичне місце проживання, а не реєстрації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
wahlkreisnilsschmid.de
nils.schmidbundestag.de
Instagram: nils.schmid.spd
Нехай Шмід знає, що ми не дозволимо подібних ***абних пропозицій щодо України!!!