Як розповіла у інтерв'ю Медіа агентству АСС директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко, кадровий голод зараз відчувають дуже багато галузей, це проблема всеукраїнського масштабу.
«Через мобілізацію та еміграцію на так звані «чоловічі професії» важко знайти працівників. Якусь частину таких пропозицій роботи закривають жінки, проте не у всіх професіях, які ми відносимо до «чоловічих», можуть працювати жінки. Це стосується тих вакансій, де потрібна фізична сила, якісь специфічні знання та вміння. Частково роботодавці закривають такі вакансії за рахунок осіб пенсійного віку, якщо люди в змозі виконувати таку працю. За таку роботу і відповідна висока заробітна плата», - каже посадовиця.
Водночас Державна служба зайнятості розширює програми навчання для жінок у традиційно «чоловічих професіях». Жінки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись в сферах, де вони були менше представлені. Серед професій, які жінки зможуть опанувати:
- Водійка трамвая, тролейбуса, навантажувача;
- Операторка верстатів з програмним керуванням;
- Фрезерувальниця;
- Майстерка з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики та інші.
Щоб замовити навчання, роботодавець має звернутись до центру зайнятості. Фахівчиня зможе обрати заклад освіти самостійно з переліку закладів, які здійснюють навчання за професією.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами