Щорічно у світі розбиваються тисячі транспортних засобів. До речі, автомобілі є транспортом, який найчастіше потрапляє у ДТП, а ось літак, незважаючи на те, що більшість людей бояться його краху, потрапляє в аварії рідше за решту транспортних засобів.
Лише за 2017 рік на дорогах загинули 1996 українців і 21 957 осіб отримали травми.
Тому потрібно знати, які місця у транспорті є найбезпечнішими, щоб, у разі непередбаченої ситуації, уберегти себе, пишуть Факти ICTV.
Літак
Єдиної думки щодо безпечних місць у літаку немає.
Але більшість дослідників вважають, що вони розташовані біля аварійних виходів. Це пояснюється тим, що більшість аварій відбуваються при зльоті чи посадці, тому шансів вибратися з літака у тих, хто зайняв там місце, більше.
Найвищий відсоток пасажирів, що вижили був у хвостовій секції салону – 69%, секція над крилом – 56% тих, що вижили, як і в секції економ-класу перед крилом. У передній секції салону, де зазвичай розміщується бізнес-клас і перший клас, середній відсоток тих, що вижили, склав 49%.
Місця у хвостовій частині є найбезпечнішими, оскільки при невдалій посадці вони відчувають найменші навантаження, а на ніс лайнера доводиться найсильніший удар при зіткненні з землею.
Для того, щоб зберегти життя під час надзвичайної події у літаку, не можна діяти з особистих міркувань, потрібно точно виконувати команди, які надає екіпаж судна.
Евакуація з автобуса або мікроавтобуса починається лише тоді, коли закінчено перекидний рух, корпус автобуса стабілізувався, і Ви можете визначитися з напрямком евакуації.
У момент перевертання, зісковзування або завалювання на бік у наземному транспорті розташуйтеся стійко щодо того місця, де Ви сидите: упріться ногами і руками. Розмістившись так, щоб максимально огинати контури сидіння спиною, поперековою, стегновою і сідничною частиною тіла.
У тролейбусі найбезпечніші місця знаходяться у правому ряду біля проходу (у разі правостороннього руху), оскільки зустрічний потік транспорту рухається зліва, а тому і шансів постраждати менше.
Також безпечними вважаються місця в середині салону, розташовані спиною по ходу руху.
Читайте ще: Чи варто купувати комунальні автобуси для Чернівців: думки депутатів
Небезпечні місця: не варто сідати біля вікон і дверей, щоб не постраждати від уламків скла.
У легковому авто найкраще сідати на задньому сидінні за водієм і в центрі, оскільки ця частина машини при аварії “лоб в лоб” найменше піддається деформації.
А от не варто сідати поруч з водієм, бо при зіткненні він рефлекторно спробує ухилитися, і тоді в небезпеці опиниться той, хто сидить поруч.
Потяг
Небезпечні місця знаходяться у напрямку руху, оскільки при різкому гальмуванні з них більше шансів впасти.
Якщо ж ми говоримо про вибір вагона, вам краще зупинитися на тому, що розташовується в середині.
Найнебезпечнішими вважаються перші два вагони від голови поїзда (зімнуться при ударі “в лоб” і зійдуть з рейок) і хвостовій (сильно постраждає, якщо зіткнення відбудеться з ним, він не захищений локомотивом або багажним вагоном).
Що стосується вибору місця, то в купе обирайте полиці, розташовані в напрямку руху поїзда, щоб при ударі сила інерції притиснула вас до стінки, а не скинула з полиці.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами