В країні понад 30 тисяч будинків, які от-от стануть непридатними для проживання. Переважно це хрущовки, зведені ще в середині минулого століття, пише ІА АСС з посиланням на Україна 24. Кабмін пропонує їх реконструювати цілими кварталами. Які зносити, а які ремонтувати - вирішуватиме місцева влада. Вона ж шукатиме інвесторів та домовлятиметься з мешканцями. Останні, обіцяють урядовці, зможуть обирати – гроші чи нове житло.
«Власник повинен мати вибір цих альтернатив, це нормальний процес, нормальна робота. Безумовно, виникатимуть виключення, і зі ста чи тисячі мешканців хтось відмовиться», – пояснив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов.
Законопроєкт передбачає, що для розселення старого будинку достатньо буде згоди 75% мешканців. Людям даватимуть одразу постійні, а не тимчасові квартири. Нові висотки зводитимуть поруч зі старими будинками. Житло надаватимуть аналогічне або ж більшої площі. Коефіцієнт обміну затверджуватиме місцева влада.
«Якщо у тебе в хрущовці 40 метрів, то ти можеш розраховувати на 40 метрів, або ж з певними коефіцієнтами, тому що потрібно отримувати рівноцінне житло. А не так, що в тебе прописано 10 родичів, і кожен родич отримає по 20 метрів. Такого точно не буде», - розповіла нардепка від «Слуги народу» Олена Шуляк.
Читайте ще: Хрущовка з доісторичним холодильником – за «космічні» гроші: особливості оренди житла у Чернівцях
Своєю чергою архітектори застерігають, що реконструкцію старих кварталів потрібно проводити комплексно, і зводити наново не лише будинки, а геть усе – каналізацію, електромережі, дороги, парки, магазини та дитсадки. Та головне – жорстко контролювати сам процес будівництва, аби не перетворити місто на кам'яні джунглі.
«Якщо запустити процес стихійно – от вам гроші, йдіть будуйте - воно неминуче призведе до того, що п'ятиповерхова забудова, масштабна для людини, з великими зеленими просторами в центрі, перетвориться на «чєловєйнік», - розповів архітектор Станіслав Дьомін.
Нагадаємо, Міністерство розвитку громад і територій України розробило законопроєкт, який повинен спростити процес комплексної реконструкції кварталів. Проєкт стосується в першу чергу застарілого житлового фонду - кварталів «хрущовських» п'ятиповерхівок, побудованих у 50-60-х роках.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами