Саме цю дату вважають початком Другої світової війни.
Формальним приводом до вторгнення Німеччини став так званий Глейвіцький інцидент – спецоперація під кодовою назвою «Консерви» , організована німецькою службою СД, якою керував Рейнхард Гейдріх, керівник Головного управління імперської безпеки.
Співробітники цієї служби, переодягнені у польську форму інсценували напад польських військ на німецьку радіостанцію у Гляйвіці.
Цей обстріл вважають першими пострілами Другої світової війни.
У військовому співвідношенні вермахт переважав польську армію, як у живій силі, так і у танках, артилерії та авіації.
Стрімкому розгрому польської армії посприяв і напад СРСР, що нехтуючи підписаним раніше мирним договором з Польщею – 17 вересня 1939 року ввів свої війська на територію поки що суверенної держави.
За таких умов розгром польської армії був лиш питанням часу.
Затиснута з обох боків, ведучи важкі бої з переважаючими силами супротивника, вона була змушена відступати і здаватися по всім фронтам.
22 вересня 1939 року війська вермахту та радянські окупаційні війська провели спільний військовий парад у Бересті (Брест-Литовськ), який приймали генерал танкових військ Гейнц Гудеріан та радянський комбриг Семен Кривошеїн.
Цікавий факт: на момент проведення спільного німецько-радянського параду у самій Берестейській фортеці ще залишався невеликий польський гарнізон, з обмеженим боєзапасом, який відмовлявся здаватися окупаційним військам.
Друга світова війна тривала до 2 вересня 1945, коли останньою підписала акт капітуляції Японська імперія.
Підсумки:
Це був наймасштабніший військовий конфлікт в історії людства, участь в якому прийняла 61 країна, що становить 80% земної кулі.
У бойових діях було задіяно рекордну кількість наземних військ та техніки за всю історію військових конфліктів.
Перший і єдиний випадок, коли була використана атомна зброя.
За приблизними підрахунками, жертвами війни стали 60 млн людей, ще 90 млн стали інвалідами.
Джерело: fakty.ictv.ua