Дайвери знайшли уламки літака авіакомпанії Sriwijaya Air, який 9 січня через декілька хвилин після вильоту з Джакарти впав у Яванське море. Також рятувальники знайшли частини тіл загиблих, пошуки тривають.
Про це повідомляє AP, пише ІА АСС з посиланням на Громадське.
Рятувальники дістали з глибини 23 метрів шматки фюзеляжу з реєстраційним номером літака. Водолази розповідають, що видимість у воді вчора, 9 січня, була хороша, що дозволило виявити частини літака. Сподіваються, що 10 січня ситуація буде не гіршою.
«Ми впевнені, що саме в цьому місці (де знайшли уламки — ред.) літак розбився», — сказав очільник Повітряних сил Індонезії Хаді Тьяхянто.
Дивіться нас на YouTube
CNN Indonesia передає, що також знайшли колесо літака та рятувальний жилет. Крім того, водолази дістали з води шматки одягу та частини тіл. Речник поліції Джакарти Юсрі Юнус розповів, що рятувальники передали дві сумки: в одній речі, в іншій — частини тіл людей, передає BBC. Частини тіл направили до лікарні для ідентифікації.
Керівник Пошуково-рятувального відомства Індонезії Багус Пурухіто зазначив, що рятувальники виявили у двох точках аварійні сигнали. Ймовірно, вони надходять від «чорної скриньки».
Влада створила кризові центри для родичів загиблих у Міжнародному аеропорту Soekarno-Hatta, звідки вилетів літак, та у порту, поряд із яким відбуваються пошукові роботи.
Що сталося?
9 січня пасажирський літак компанії Sriwijaya Air розбився у Яванському морі. Зв'язок із літаком зник через чотири хвилини після його вильоту з аеропорту Джакарти. Зараз влада проводить пошуково-рятувальну операцію.
Літак прямував із Джакарти до іншого міста в Індонезії — Понтіанак. Рейс SJ182 виконував літак Boeing 737-500, який здійснює польоти з 1994 року. Зазначимо, що це не літак Boeing 737 Max, польоти якого зупиняли з березня 2019 року через дві катастрофи, зокрема в Індонезії.
Авіакомпанія Sriwijaya Air заявила, що рейс мав тривати 90 хвилин. Як розповів міністр транспорту Індонезії CNN Indonesia, на борту було 50 пасажирів і 12 членів екіпажу. Семеро пасажирів — діти та троє немовлят. За попередньою інформацією, українців на борту не було.
Яка причина аварії?
Поки не було офіційних заяв про ймовірні причини катастрофи. Спершу рятувальники планують знайти «чорні скриньки», які допоможуть з'ясувати, що сталося на борту перед падінням, та назвати причини аварії. Експерти кажуть, що зазвичай авіакатастрофи стаються через декілька факторів — на їх визначення знадобляться місяці.
У Міністерстві транспорту кажуть, що диспетчери запитали пілота, чому літак почав рухатися не за запланованою траєкторією, а за декілька секунд літак зник із радарів. За даними сервісу FlightRadar24, літак за одну хвилину втратив понад 3 кілометри висоти.
Очільник авіакомпанії Sriwijaya Air Джефферсон Ірвін Хаувена зазначив, що рейс із Джакарти до Понтіанака відкладали на деякий час, але не через пошкодження, а через дощ. Він запевняє, що літак був справним, і того самого дня він уже здійснив рейс до Понтіанака, передає AP.
Ruters зазначає, що керували літаком досвідчені пілоти. Один із них був колишнім пілотом Військово-повітряних сил Індонезії, інший працював у Sriwijaya Air із 2013 року.
Зазначимо, що бюджетну авіакомпанію Sriwijaya Air заснували у 2003 році, здебільшого вона здійснює польоти в Індонезії. З 2007 року США та ЄС заборонили цій компанії здійснювати польоти на території їхніх країн через погіршення дотримання міжнародних авіаційних стандартів. США зняли заборону у 2016 році, а ЄС — у 2018.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами