Використання електронних цигарок під час відмови від паління не значно зменшує шанси кинути.
Такого висновку дійшли науковці Каліфорнійського університету Сан-Франциско (США) Стентон Гленц, Маргарет Кулик та Надра Ліша.
Їх дослідження опубліковане у виданні American Journal of Preventive Medicine, пише УП.Життя.
Вони проаналізували результати опитування 12608 осіб із 27 держав-членів Європейського союзу та Великої Британії.
Вчені поділили піддослідних, які намагалися кинути палити, на три групи:
Їх дані дійсно підтверджують, що постійні користувачі електронних цигарок кидають палити частіше, ніж ті, хто користуються е-цигарками рідше.
Читайте також: 7 міфів про грип: цибуля і часник від нього не врятують, а антибіотики не вилікують.
Однак, найшвидше відмовлялися від цигарок ті, хто вирішивши покинути згубну звичку, але не переходили на електронні замінники.
"Наш аналіз охопив усіх курців, включно з тими, хто не вживав е-сигарети. Ми порівняли, як вдавалось кидати курити цим трьом групам.
Ми виявили, що "постійні" користувачі електронних сигарет кидають курити частіше, ніж "непостійні", однак і ті, й інші кидають курити рідше, аніж люди, які не користувалися електронними сигаретами взагалі", – пояснює Стентон Гленц.
На думку науковців ці результати свідчать, що е-сигарети пов'язані з інгібуванням (сповільненням) процесу припинення куріння.
Описані результати, зокрема, піддають сумніву нещодавні рекомендації Державної агенції громадського здоров’я Англії (Public Health England), аби британські медичні заклади почали продавати електронні сигарети пацієнтам і створили зони для "паріння".
В Україні наразі ситуація з електронними сигаретами є неврегульованою, не існує навіть вікових обмежень для продажу цих пристроїв. За даними ESPAD, кожен п’ятий підліток в Україні вже пробував електронну сигарету.
Аби на законодавчому рівні врегулювати ринок електронних сигарет в Україні, необхідно прийняти законопроект №2820. Він передбачає контроль за використанням електронних сигарет відповідно до стандартів ЄС (директиви 2014/40/ЄС) та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, запроваджуючи вимоги до маркування, вмісту та продажу електронних сигарет і заправних картриджів до них.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами