Дані про поширення коронавірусу в Європі свідчать про те, що країни західної її частини більше постраждали від захворювання, ніж східної та центральної. Навіть з урахуванням похибки у показниках помітна істотна різниця. Видання The Guardian оприлюднило своє дослідження цього питання, пише видання Kherson.net.ua.
Так, у дослідженні йдеться про те, що навіть в найбільш постраждалих країнах Центральної та Східної Європи рівень захворюваності та смертності на мільйон жителів набагато нижче, ніж у країнах Західної Європи. А в деяких випадках статистика просто дивує: так, в Словаччині зареєстровано всього 1413 випадків інфікування і 25 смертей. А в сусідній Австрії, яка, як вважається, успішно впоралася з вірусом, в 10 разів більше заражених й у 20 разів - померлих, ніж у Словаччині (правда, в останній населення майже у два рази менше).
Причини такої різниці називали різні: нижча очікувана тривалість життя на сході (в результаті чого там менше вразливих людей похилого віку), нижча щільність населення, менша кількість авіарейсів в Китай, нижчі показники тестування або навіть просто везіння. Можливо, в Чехії та Словаччині також допомогло зупинити поширення вірусу обов'язкове носіння масок на відкритому повітрі - ці країни ввели його на самому ранньому етапі епідемії.
Однак найбільш важливим фактором, мабуть, є ранній карантин, який оголосили практично всі країни регіону. У той час як в Британії та інших західноєвропейських державах публічні заходи й масові збори не були заборонені на другому й третьому тижні березня, в Центральній і Східній Європі уряду, злякавшись подій в Італії, швидко оголосили таку заборону. У багатьох країнах зважитися на цей крок допомогли ще побоювання, пов'язані з недостатнім фінансуванням системи охорони здоров'я.
Крім того, населення східних регіонів виявилося більш готовим виконувати накази влади, і там було менше незгодних з карантином, ніж в Західній Європі або США.
"Саме той факт, що ми відчували себе уразливими з нашою системою охорони здоров'я, змусив людей слідувати заборонам", - сказав болгарський політолог Іван Крастев.
Читайте також: Наслідки порушення карантину на Великодні свята: скільки вільних місць залишилося у чернівецьких лікарнях
Греція, яка також рано ввела суворий карантин, щоб уникнути навантаження на систему охорони здоров'я, яка постраждала від жорсткої економії, є ще однією країною, де показники до сих пір залишаються вражаюче низькими. Зараз там підтверджені всього 2620 випадків зараження коронавірусом при населенні в 11 мільйонів осіб.
Чиновники в східному регіоні пам'ятають про високу ймовірність нового сплеску захворюваності. Тому багато країн розглядають можливість ослаблення карантину, але не скасовують строгий прикордонний контроль, щоб не впускати іноземних гостей або, як мінімум, ізолювати всіх людей, які прибувають.
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами