Водночас, за повернення держави-агресора до ПАРЄ проголосували депутати наступних країн: Вірменії, Туреччини, Фінляндії, Німеччини, Франції, Великої Британії, Нідерландів, Швейцарії, Бельгії, Італії, Чехії, Румунії, Азербайджану, Сербії, Норвегії, Австрії, Данії, Хорватії, Португалії, Молдови, Швеції, Іспанії, Андорри, Кіпру, Словаччини та Ісландії.
Нагадаємо, ПАРЄ ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи без обмежень права голосу.
Українські депутати вже заявили, що будуть оскаржувати повноваження РФ, щойно вона подасть свій список. Якщо це відбудеться, то розгляд даного питання призначать на середу, 26 червня.
Водночас у МЗС України вважають, що рішення про повернення російської делегації до ПАРЄ свідчить про втрату авторитету Асамблеї та послаблення її ролі у сучасній політиці.
"Те, що відбулося сьогодні в ПАРЄ, є свідченням відходу від задекларованих стандартів, принципів та цінностей Ради Європи внаслідок безпрецедентного тиску й фінансового шантажу з боку Російської Федерації. На жаль, це сталося внаслідок відвертого потурання з боку низки країн, керівництво яких, з одного боку, наголошує на необхідності припинення російської агресії проти України, а з іншого - заохочує агресора, йдучи йому на поступки", - йдеться у заяві МЗС на власній сторінці у Facebook.
Там вважають, що своїм рішенням ПАРЄ послабила свою роль у європейській політиці та втратила авторитет, а тому і здатність ефективно захищати верховенство права.
Довідка:
Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України. У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації. Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою цих внесків, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.
Джерело: Еспресо