Коригування внесли на розгляд асамблеї представники делегації України і ще ряду країн. Йшлося про те, щоб додати частку “не” в ключову пропозицію, де говориться, що “асамблея вирішує підтвердити повноваження російської делегації”. “Поправка є неприйнятною, якщо робить нездійсненним решту тексту в сукупності”, — заявила голова ПАРЄ Ліліан Морі Паска.
Не знайшли підтримки асамблеї і інші поправки, якими пропонувалося “призупинити до січня 2020 року такі повноваження делегації РФ, як право призначати доповідачів в моніторинговому комітеті, право брати участь в місіях асамблеї зі спостереження за виборами, право представляти асамблею в органах Ради Європи, право приймати участь у відкритих дебатах, право вносити резолюції” і ряд інших. Також були відхилені коригування, що містили відсилання до резолюцій по окупованому Криму і по ситуації в Україні, прийнятим в 2014-2015 роках під час відсутності російських парламентаріїв.
Розглянутий в даний час проект резолюції ПАРЄ заснований на доповіді моніторингового комітету асамблеї і передбачає підтвердження повноважень російських законодавців в Страсбурзі в повному обсязі.
У той же час автори тексту серед іншого закликають Москву відпустити українських моряків, затриманих за порушення російського кордону, негайно заплатити всі внески в бюджет Ради Європи, співпрацювати з Спільної слідчою групою по катастрофі MH17 над Донбасом, вжити заходів щодо недопущення порушень прав ЛГБТ-спільноти, особливо в Чеченській Республіці, а також розслідувати злочини, скоєні в минулому, взаємодіяти з міжнародним співтовариством в розслідуванні вбивства Бориса Нємцова.
Читайте також: Чому Європа повернула до ПАРЄ Росію, - думка політолога
Водночас, делегації Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії в Парламентській асамблеї Ради Європи підтримали демарш України і покинули сесію. Вони повернуться додому для консультацій з власними урядами і парламентами.
Про це повідомив народний депутат, член делегації України в ПАРЄ Леонід Ємець, пише Громадське.
За його словами, члени цих делегацій звертаються до урядів і парламентів своїх країн щодо вирішення питання подальшої участі у роботі ПАРЄ. Делегації цих країн та делегація України підписали відповідну заяву.