Протягом 2017 року Коста-Ріка 300 днів отримувала електрику виключно від відновлюваних джерел.
У січні 2017 влада цієї країни в Центральній Америці оголосила, що не спалювала викопне паливо для електростанцій 250 днів в 2016 році. Уже в листопаді стало відомо, що в 2017 році цей показник складе як мінімум 300 днів, пише Science Alert.
За даними, які надав Національний центр Коста - Ріки з контролю енергії, 99,62 відсотків виробництва електроенергії в країні в даний час генерується з п'яти поновлюваних джерел.
Найбільший внесок в забезпечення країни енергією вносить гідроенергетика, яка забезпечує 78,26% потреб країни в електроенергії, потім слідують енергія вітру (10,29%), геотермальна (10,23%), сонячна енергія і біопаливо (0,84%) і вуглеводні (0,38%). Коли поновлювані джерела енергії недоступні, в Коста-Ріці включаються резервні потужності теплових електростанцій, але в цьому році до цього заходу не довелося вдаватися після 1 травня. Тобто протягом більш ніж 200 днів жителі країни отримували електрику виключно з відновлюваних джерел.
"Дійсно пора розвінчати міф про те, що країна повинна вибрати між розвитком, з одного боку, і захистом навколишнього середовища, поновлюваними джерелами енергії, якістю життя, з іншого боку", - підкреслює Моніка Арайя, засновник ініціативної групи з розвитку відновлюваної енергетики в Коста-Ріка.
Додамо, що населення Коста-Ріки - 5 мільйонів осіб - приблизно в 65 разів менше, ніж в США. Вона також генерує приблизно в 373 рази менше електроенергії, ніж США за даними енергетичних відомств обох країн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами