Бронзова каблучка датується II або III століттям н. е., коли ізраїльський регіон був частиною провінції Сирія Палестина під владою Римської імперії. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.
«Під час прогулянки я помітив невеликий зелений предмет і підняв його. На ньому була корозія, тому спочатку я подумав, що це гайка. Я думав переплавити його, але, на щастя, зрозумів, що це каблучка», - сказав Яір Вітсон.
Цікаво, що він знайшов на каблучці невелику фігурку, можливо, воїна.
«Вдома я дізнався, що на ньому була фігурка. На перший погляд, я подумав, що це воїн», - сказав 13-річний підліток.
Потім Вітсон і його сім'я зв'язалися з Ізраїльським управлінням старожитностей (IAA), яке провело додатковий аналіз каблучки за допомогою експертів. На каблучці була зображена оголена фігура в шоломі, що тримає спис і щит. Нір Дістельфельд з IAA сказав:
«В одній руці вона тримає щит, а в іншій - спис. Ідентифікація Яіром фігури як воїна дуже близька до реальності. Найімовірніше, ця фігура - богиня Мінерва з римської міфології, яка також відома як Афіна в грецькій міфології».
Дивіться нас на YouTube
Дослідники стверджують, що Мінерва була популярна в той час у регіоні як римська богиня мудрості, війни та військової стратегії. Порівняно з такими богами, як Марс, який уособлював перемогу у війнах за допомогою насильства, Мінерва була зосереджена на стратегічній війні.
Зазначається, що хоча досі невідомо, кому належала стародавня каблучка, археологи підозрюють, що вона могла належати комусь, хто жив у місці археологічних розкопок Хірбет-Шалала або поблизу від нього. Місце розташоване на пагорбі в центрі гори Кармель і є домівкою для особняка римської епохи біля стародавньої каменоломні. Науковці підозрюють, що каблучка, ймовірно, належала комусь, хто жив в особняку.
«Інша можливість полягає в тому, що вона належала робітнику в каменоломні або, можливо, використовувалася як похоронне приношення в довколишніх гробницях. Можливостей багато... Чудовий вчинок Яіра, який негайно повідомив про знахідку і передав перстень до Державного казначейства, демонструє відповідальність і повагу до нашого минулого», - сказав директор IAA Елі Ескозідо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами