Відкритий лист адресований генеральним директорам відомих компаній, які займаються розробкою штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet, Meta, Stability AI, IBM і Microsoft.
У листі зазначається, що розробники ШІ «люблять говорити, що їхні машини просто “читають” тексти, на яких вони навчаються, але насправді вони копіюють їх, а потім відтворюють їх знову й знову».
«Мільйони захищених авторським правом книг, статей, есе та віршів служать основою для систем ШІ, але автори не отримали жодної компенсації за свій внесок», — наголошує Гільдія авторів.
Майя Шанбхаг Ленг, президентка Гільдії авторів, зауважила, що «текст штучного інтелекту завжди матиме похідний характер», і додала, що ШІ «відригує те, що він споживає», а тому справедливо компенсувати авторам винагороду за те, що вони «годували» комп’ютерну програму.
Відома американська авторка любовних і детективних романів Нора Робертс підтримала звернення. Вона заявила, що «без справедливої винагороди автори не можуть дозволити собі творити далі».
«Ми не роботи, щоб нас програмували, і штучний інтелект не може створювати людські історії, не обробляючи вже написані», — наголосила Робертс.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Лист також підписали такі відомі автори як Ден Браун, Джеймс Паттерсон, Девід Балдаччі, Джоді Піколт, Сюзанна Коллінз, Маргарет Етвуд, В’єт Нґуєн, Джордж Сондерс і багато інших. Минулого місяця Гільдія авторів звернулася до сенаторів для розв’язання питань щодо ШІ та захисту авторів. Це був уже другий візит Гільдії на Капітолійський пагорб, аби обговорити межі для ШІ.
В організації зазначали, що за останнє десятиліття доходи письменників знизилися на 40%. Середній дохід, пов’язаний із написанням, для штатних письменників у 2022 році становив лише 23 330 доларів США, згідно з опитуваннями Гільдії авторів, яке охопило понад 5700 респондентів.
Поява технології штучного інтелекту ще більше загострює ці проблеми та зробить все важчим, якщо не неможливим, заробляння на життя майстерністю, наголосили в Гільдії.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами