Також присягу склала обрана віцепрезидентка Камала Гарріс. 56-річна Гарріс стала першою жінкою і першою американкою африканського, ямайського і південноазіатського походження на посаді віцепрезидента США.
Після прийняття присяги і вступу на посаду президента Сполучених Штатів, Джо Байден виступив перед гостями, що зібрались на церемонію інаугурації.
З промови, що тривала близько 20 хвилин, головною темою була єдність, пише ІА АСС з посиланням на УНН.
«Сьогодні ми відзначаємо перемогу справи демократії, народу, воля народу почута і роль народу визнана. Ми переконались, що демократія – дорогоцінна, демократія перемогла. Тепер, на цій урочистій землі, де лише декілька днів тому, здавалось, зтрушено самі підвалини нашої демократії, ми знову збираємось як одна нація, нероздільна, для того, щоб нести далі нашу мирну і непереможну історію, як ми це робили впродовж більше 200 років, - сказав Байден. - Завдяки єдності ми можемо зробити дуже важливі речі: ми можемо дати людям гарні роботи, навчати наших дітей у безпечних школах, ми можемо подолати насильство і ми можемо забезпечити рівність для всіх, зокрема і расову рівноправність, і зробити Америку знову єдиною».
У своїй промові він згадав і виклики, з якими зіштовхнулась Америка через коронавірус: «Не так багато народів у світовій історії стояли перед такими викликами і в такі часи – вірус, який завдає шкоди багатьом країнам, за один рік він забрав більше життів, ніж Америка втратила в обох світових війнах… Але століття нашої історії підштовхують нас вперед, і поразок більше не буде».
«Можливо зараз ми входимо у найсмертельніший, найнебезпечніший період вірусу, але ми зустрінемо його як одна нація, один народ, одна держава», - додав президент США.
Цьогорічна церемонія інавгурації була незвичною, оскільки вона відбувалася на тлі пандемії коронавірусу і безпрецедентних посилених заходів безпеки, запроваджених у зв’язку з тим, що 6 січня до будівлі Капітолію увірвались прихильники Трампа під час спільного засідання обох палат Конгресу – палати представників і Сенату, аби завадити підрахунку і затвердженню голосів колегії виборників на виборах президента і віце-президента США.
Як відомо, чинний президент Дональд Трамп вже покинув Вашингтон, відмовившись долучитися до інавгурації. Натомість, до Капітолія прибули колишні президенти Барак Обама, Біл Клінтон і Джордж Буш-молодший.
Володимир Зеленський вже встиг запросити нового президента США Джо Байдена відвідати Україну.
Нагадаємо, Джо Байден виграв вибори 3 листопада 2020 року, обійшовши тодішнього президента Дональда Трампа.
Фото: REUTERS
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами