Дослідження показало, що клітини в її організмі функціонували так, наче вони були на 17 років молодшими за її фактичний вік. Виявилося, що у Морери був винятково здоровий кишківник із так званим «протизапальним» мікробіомом, що має високий рівень біфідобактерій. За словами дослідників, її мікробіота «відображала мікробіоту немовляти».

Що сприяло її здоров'ю та довголіттю

Перед смертю Морера розповіла інтерв'юеру, що її довголіття було зумовлене низкою чинників: вона уникала алкоголю і паління, дотримувалася дієти, багатої на фрукти та овочі, а також їла три йогурти на день. Крім того, навколо неї були друзі та сім'я, і вона «уникала токсичних людей».

Як каже доктор Меган Россі, принципи, яких дотримувалася Морера, багато в чому сприяють оптимальному здоров'ю кишечника. Вона зазначає, що люди з більшим розмаїттям і «балансом» мікробів у кишечнику, мають менший ризик виникнення близько 70 різних хронічних захворювань, від хвороб серця до діабету 2 типу, оскільки кожен тип бактерій або мікробів робить щось своє для організму. З цієї причини експерти вважають, що хороше здоров'я кишечника сприяє довголіттю.

Уроки здоров'я від довгожителя

1. Вона їла три йогурти на день

Ферментовані продукти пов'язані зі збільшенням мікробного розмаїття, а деякі дослідження навіть показали, що їхнє вживання знижує маркери запалення в організмі, зазначає вона.

Дивіться нас на YouTube

2. Вона дотримувалася дієти, багатої на фрукти та овочі

Як зазначає доктор Россі, Морера дотримувалася середземноморської дієти. Вона зазначає, що люди з оптимальним здоров'ям кишківника, як правило, їдять низку рослинних продуктів, які вона називає «Super Six»: незбиране зерно, наприклад, кіноа, пшениця і овес; овочі; фрукти; горіхи і насіння; трави і спеції; і, нарешті, бобові - такі як нут або сочевиця.

3. Вона регулярно займалася спортом

Дослідження показують, що вправи можуть збільшити кількість корисних видів мікроорганізмів у вашому кишечнику і збільшити різноманітність мікрофлори, покращуючи здоров'я кишечника.

Як пояснює доктор Россі, фізична активність покращує приплив крові до травного тракту і допомагає підтримувати регулярну роботу кишечника.

4. Вона скоротила вживання алкоголю

Одна з функцій кишківника - діяти як свого роду воротар, диктуючи, що може пройти через слизову оболонку кишківника у вашу кровоносну систему. Але коли ви випиваєте занадто багато алкоголю, цей бар'єр стає проникним, пропускаючи те, що не повинно проходити з вашого кишківника до вашої кровоносної системи, що призводить до запальної реакції, зазначає Россі.

5. Вона уникала «токсичних людей»

Підвищений рівень кортизолу, що часто є результатом хронічного стресу, чинить негативний вплив на здоров'я кишечника. Дослідження показали, що кортизол може порушити мікробіом кишківника і збільшити проникність кишківника, що може призвести до проблем із травленням. Стрес також може запустити режим «бий або біжи» нашого організму, який по суті гальмує травну функцію, віддаючи пріоритет припливу крові до органів, необхідних для виживання.