Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на hromadske.
За словами голови інженерного відділу Управління ісламських справ і благодійної діяльності уряду Дубая (IACAD) Алі Мохаммада Алхаляна Алсувайді, споруда вміщатиме 600 вірян і займатиме 2 тисяч квадратних метрів на двох поверхах.
Мечеть буде виготовлена з бетонної суміші, а будівництво планують розпочати до кінця цього року та завершити в першому кварталі 2025 року.
«Ми вибрали 3D-друк мечеті, тому що це нова та інноваційна технологія, яка потенційно може заощадити час і ресурси порівняно з традиційними методами будівництва», — сказав Алхалян Алсувайді. IACAD відмовився назвати компанію, яка буде відповідати за будівництво.
Як зазначає CNN, будівництво за допомогою 3D-друку вимагає великих друкарських машин, які запрограмовані на інформацію про проєкт. Вони видавлюють будівельний матеріал з насадки, нарощуючи структуру шарами.
Переважна більшість конструкцій, надрукованих на 3D-принтері, виготовляються з бетону, але можна друкувати з інших матеріалів, наприклад глини.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Дубай мав намір стати «світовою столицею 3D-друку», пише CNN. Так, у 2018 році була запущена «Стратегія 3D-друку». Згідно з нею, місто до 2030 року планує, що 25% нових будівель будуть надруковані.
До 2019 року Дубай утримував світовий рекорд за найбільшою надрукованою на 3D-принтері спорудою — будівлею муніципалітету Дубая (висотою 9,5 метрів і площею 640 квадратних метрів), а також першим у світі офісом, надрукованим на 3D-принтері.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами