Обсяг грошових переказів по світу минулого року зріс на 9%, порівняно з 2017 роком, – до 689,4 млн доларів. Світовий банк зазначає, що основна маса грошових переказів взагалі робиться до країн з низьким і середнім рівнем доходу – 70% всіх грошових переказів по світу.
До України трудові мігранти переказали 2018 року 14,39 млрд доларів. Така сума дозволила нашій країні увійти до дюжини країн, які отримали найбільшу кількість грошей від трудових мігрантів. А також стати лідером за обсягом грошових переказів в своєму регіоні – Європі та Центральній Азії.
Нагадаємо, найбільший обсяг приватних грошових переказів в Україну надходить з Польщі, Росії, США, Чехії та Італії.
Найбільші суми переказів від приватних осіб минулого року отримали Індія (79 млрд доларів), Китай (67 млрд), Мексика (36 млрд), Філіппіни (34 млрд) і Єгипет (29 млрд).
"Україна, найбільший одержувач грошових переказів в регіоні, отримала новий рекорд в розмірі 14 мільярдів доларів 2018 року, що на 19 відсотків більше, ніж 2017 року. Цей сплеск в Україні відображає переглянуту методологію оцінки вхідних грошових переказів, а також зростання попиту в сусідніх країнах на робочих-мігрантів", – йдеться в інформаційному повідомленні Світового банку.
Та за результатами першого кварталу 2019 року НБУ відзначає зменшення сум переказів. Особливо тих, які зроблені через системи переказу грошей. За даними НБУ, 2018-го за перший квартал до України потрапило 593 млн дол. У першому кварталі 2019-го – 531 млн.
"На тлі охолодження економіки ЄС і скорочення різниці в заробітних платах (зростанню заробітних плат в Україні попередніми роками) інтенсивність трудової міграції знизиться, що також зумовить зниження темпів зростання переказів з-за кордону", – йдеться в інфляційному звіті за квітень.
У наступні кілька років, за прогнозами НБУ, суми "трудових" грошей зменшуватимуться ще більше.
"У 2019-2021 роках темпи зростання грошових переказів від трудових мігрантів значно сповільняться через зниження інтенсивності міграційних процесів внаслідок подальшої конвергенції заробітних плат і насичення ринку праці", – констатують в Нацбанку.
Тим часом, у Світовому банку прогнозують, що 2019 року грошові перекази до країн з низьким і середнім рівнем доходів зростуть ще більше – до 550 млрд доларів. І "трудові" гроші залишатимуться найбільшим джерелом фінансування цих країн.
Читати ще: Нацбанк спрогнозував, куди українці їхатимуть у 2019 році на заробітки і хто від цього виграє.
Трудова міграція на Кіровоградщині, здається, вже досягла таких масштабів, що навіть без офіційних даних статистики очевидною є необхідність рахуватися з нею всім від роботодавців до політиків та представників влади.
Серед причин того, що дедалі більше наших знайомих, близьких чи сусідів вирушають шукати кращої долі за межами області і країни дотаційність і депресивність регіону, жахливий стан інфраструктури, одні з найнижчих зарплат по країні.
Читайте більше тут: http://www.kypur.net/yaktrudovamigratsiyapoznachayetsyanamalomubiznesitaekonomitsikirovogradshhyny/ Без Купюр Кропивницький