У православному християнстві є свята, які відносять до головних подій історії християнства. Таких днів дванадцять. 4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці – з їх числа.
Яке це свято, що не можна робити 4 грудня і що можна їсти?
Цей день є двунадесятих християнським святом. Так називаються християнські свята, безпосередньо пов’язані з Богородицею (богородичні) і життям на землі Ісуса Христа (панські). За їх числа і назва – дванадесяті (“вунадесять” – дванадцять). Це велике свято для віруючих – 4 грудня, Введення в храм Пресвятої Богородиці.
Що не можна робити: займатися важкою роботою, пранням, шиттям, прибиранням і іншими домашніми справами. І краще в цей день не давати в борг. Можна сходити в гості або покликати до себе друзів. День 4 грудня припадає на піст Різдвяний або Філіппов, тому можна їсти рибу.
Вам буде цікаво: На Путильщині обирають – “березу”, а на Заставнівщині роблять двоповерховий вертеп. Традиції колядування на Буковині
Народні традиції в цей день
Відзначається за старим стилем 21 листопада, за новим – 4 грудня. Введення в храм Пресвятої Богородиці в народі називали просто – Введення, Ворота зими або Свято молодої сім’ї, або Увезення. Існують народні приказки, які стосуються початку зими і льодоставу: “Введенье прийшло – зиму привело” – “На Введенье – товсте ледененье”. У цей день всюди проводили веселі, галасливі і багатолюдні ярмарки, каталися на санях з гірок і на трійках коней. Після святкового богослужіння в храмах хресні батьки пригощали хрещеників солодощами, дарували подарунки, санки-санчата.
У день Введення селяни переходили з літнього транспорту (вози) на зимовий (сани). Вони здійснювали пробний виїзд, прокладаючи санний шлях. Молодята, які зіграли напередодні, восени, весілля, наряджали сани і виїжджали на люди, щоб, як казали, “показати молоду”. Саме на Введення ставили у воду за ікону зломлені гілки вишні і дивилися напередодні нового року, розпустилися вони або засохли. Гілочки з листочками обіцяли хороше в новому році, а засохлі – погане.
4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Прикмети
Якщо випадав сніг до цього дня, то чекали його танення. Слухали дзвін: ясний – до морозів, глухий – до снігу. Примічали, що сніговий покрив, який переховував землю після Введення, вже не розтане до весни. Дивились, морозна Чи погода в цей день. Вважалося у разі морозу, всі зимові свята будуть морозними, і навпаки – тепло, значить торжества взимку теплі передбачаються. Якщо з цього дня встановлювалася глибока зима, чекали хорошого врожаю зернових.
Земне життя Богородиці від народження до смерті оповита таємницею і святістю. Її введення в храм, щоб присвятити Богу, стало відправною точкою для можливості порятунку душ людських через народженого Божою Матір’ю Ісуса. Саме тому 4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці – велике свято для віруючих, коли з’явилася надія на те, щоб хоч трохи стати ближче до Господа.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами