Золоте весілля відіграли у Соборі Успення Пресвятої Богородиці в Чернівцях
Про наречених розповів настоятель храму Валерій Сиротюк.
Пан Ярослав народився в селі на Тернопільщині Заліщицького району. Про свою зустріч з коханою розповів так:
- Було то 1965 року. Я проходив військову службу. До речі, ми служила разом з Петром Яценюком. Спільно пройшли три роки і три дні спільної муштри. Якось ми пішли в Шепетівці на танці. А там я вперше побачив свою Галю. Пізніше я дізнався, що вона донька ворогів народу.
В 1937 році товариш Сталін робив зачистки серед всіх верств населення. Не обійшов своєю вовчою увагою навіть філологів, котрі вивчали есперанто. Сталін, вважаючи мову есперанто шпигунською, заборонив її. А носіїв цієї мови наказав ув'язнити та вислати на заслання. Арештовані були ведучі есперантисти Радянського Союзу, конфісковане майно, і всіх їх відправили по етапу.
Трохи пізніше, Гітлер, який вважав цю мову пролетарською, зробив практично те саме. Батько Галини Броніслав Щавінський, римо-католик з Житомирщини, у Славуті відвідував гурток з вивчення мови есперанто. Отож 1937 рік став роком висилки на далекий Схід Росії. Мама дружини, родом з Київщини, також з батьками, внаслідок розкоркулення, опинилася в російських таборах. Я про це вже пізніше дізнався. Це тільки одна маленька людська історія великого українського народу...
Одним словом, пішли ми з Петром Яценюком на танці. Дивлюся, а вона така вродлива і не місцева, бо доки Сталін вмер (1953 рік), то Галина жила в Архангельську, а вже пізніше їм дозволили переселитися. Був це 1965 рік.
Ми ще два роки зустрічалися і чекали одне на одного. Я вчився у Вижницькому училищі прикладного мистецтва, а Галина викладала російську мову у Стебнянській вечірній школі. Весілля справляли на Тернопільщині, пізно ввечері у священика вінчалися підпільно вдома у с. Королівка Борщівського району.
Щаслива родина Щепановських - два сини, дві невістки, чотири онуки. Старшому внукові 24, живуть в Чикаго з батьками. А ювіляри живуть в Чернівцях. Пан Ярослав ще додає: "Ми жили в цьому домі разом з Марією Житар, яка належала до підпільної УГКЦ. Тут у нас з 1990 по 94 роки зупинявся і жив отець Михайло Косило з учнями священиками..."
Родина Щепановських Ярослава та Галини - фундатори, жертводавці, активні віряни Собору Успення Пресвятої Богородиці Чернівців ще з дня відновлення парафіяльного життя після легалізації Церкви.
Читати ще: Три сімки у календарі привели два десятки пар молодят до РАЦСу
Фото: Валерій Сиротюк, facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами