Від хвороб системи кровообігу в Чернівецькій області страждають 56,7% мешканців.
Зважаючи на значну кількість хворих цього профілю, кардіологічна служба постійно працює над підвищенням професійного рівня своїх фахівців та застосуванням сучасних лікувальних методик.
Відтак протягом останніх років в області суттєво покращилось надання ургентної кардіологічної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда.
Насамперед, поліпшилась якість діагностики цього гострого захворювання. Ірина Маковійчук відзначала, що протягом 2013-2015 років кількість хворих, в яких зареєстровано гострий інфаркт міокарда, з 847 випадків у 2013 році зросла до 953 випадків у 2015 році. Загалом даний показник збільшився на 13,5% і в основному за рахунок більш якісного виявлення саме необширних інфарктів, яких у 2013 році було зареєстровано 297, а у 2015 році вже 417.
У свою чергу, своєчасна діагностика інфаркту дозволила підвищити якість лікування цього захворювання. Адже ефективність сучасних лікувальних методик значною мірою залежить від оперативності виявлення хвороби. Відтак кількість хворих з гострим інфарктом міокарда, що поступили в перші півгодини після розвитку захворювання, у 2015 році порівняно з попереднім 2014-им збільшилась на 30,8%.
Це сприяло тому, що майже всі ці пацієнти були охоплені тромболітичною терапією і стентуванням коронарних судин. Зокрема, впродовж 2015 року в області було проведено 169 тромболізисів, 37 з них були здійснені працівниками служби «103» на до госпітальному етапі. За І квартал нинішнього року кількість даних процедур становить 33.
Ургентним стентуванням торік були охоплені 67 буковинців. Протягом І кварталу кількість хворих, пролікованих аналогічним методом, склала 52, повідомили в департаменті охорони здоров'я ОДА.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами