У Чернівцях відбувся другий інноваційно-інвестиційний форум Invest Forum Chernivtsi 2022, пише Медіа агентство АСС. Подія зібрала експертів з економічного розвитку, представників міжнародних та українських компаній і стала платформою для обміну досвідом.
«Радий, що ми тут зібрались у цих важких для держави умовах. Минулоріч на першому форумі ми запрошували всіх вкладати кошти у Чернівці. Цього року все складніше. Але бізнес уже встиг пережити все, що можна було. Наш бізнес найвитриваліший і в країні, і в Європі. За рік відбулося багато змін: війна, ВПО, релокований бізнес. У Чернівці переїхало 52 підприємства. Є і складнощі: відсутність електрики, призов в армію. Але ми створюємо всі умови для підтримки кожного бізнесмена. Співпрацюємо з європейськими містами: Дюссельдорф, Мец, Мангайм. Бізнес - основа країни, він платить податки на підтримку армії, освіти, медицини. Тут кожен має почуватись комфортно і зручно», - розповів міський голова Роман Клічук.
Отримуйте новини в Telegram
Учасники форуму шукали відповіді на запитання: як вести малий та середній бізнес у воєнний та повоєнний періоди, які є виклики та можливості, де шукати інвестиції у нинішніх реаліях, як залучати гранти та успішно реалізовувати проєкти, як громаді будувати нову інвестиційну культуру.
«Така зустріч важлива. Для Буковини відкрились нові можливості. В область релокувались 120 підприємств. Місто, ОВА, громади працюють у режимі інвест-няні. Законодавчо ще слід відкоригувати, але на місці ми все намагаємось полегшити, аби перебування на нашій території було комфортним для зростання. Ми межуємо з ЄС. Це дає логістичні бонуси. Чернівці вже зараз стали логістичним хабом. Ми перша область, де будується термінал з перелаштування з широкої колії на вузьку, за європейськими стандартами. Тобто це не за межами України, а на території Буковини», - зазначила Альона Атаманюк, перша заступниця начальника Чернівецької ОВА.
Формат заходу був змішаним (передбачає online та offline) із трьома панелями дискусії:
- «Міжнародні та місцеві інвестиції, інвестиційна культура в умовах воєнного та повоєнного стану»
- «Малий та середній бізнес. Ринок праці: нові виклики та можливості»
- «Гранти для бізнесу, громадськості та органів місцевого самоврядування. Інвестиції у розвиток»
«10 місяць війни. Я згадую перші 10 днів війни. Дякую буковинцям. Україна не чекала війни, а ви не чекали такої хвилі біженців. Ви встояли, прийняли, прихистили, надали роботу. Битви виграють армії, а війну – економіка. Найкраща інвестиція – вклад коштів у людський ресурс. Найперспективніший, який дає найвищий прибуток. Але зараз ми інвестуємо людський ресурс в економіку інших країн. Виїхало 10 мільйонів українців, правда, 8 мільйонів з них уже вернулись. Наше завдання – обов’язково створити умови, аби наші люди закордоном мали підстави і бажання повернутись назад і відновлювати національну економіку», - розповів Валерій Король, Віцепрезидент Торгово-промислової палати України.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами