Уклавши з банком договір, чоловік відкрив картковий рахунок із початковим кредитним лімітом у розмірі 1 100 гривень. Ці кошти чоловік повністю оплатив, повідомляє Безоплатна правова допомога.
Однак через 13 років банк подав на чоловіка до суду через заборгованість за кредитним договором на 12 669 гривень 55 копійок.
«З 2008 року банк до буковинця не пред’являв жодних претензій, не надсилав повідомлень про зміну кредитного ліміту та про наявність заборгованості. Тому чоловік вважає, що позивач штучно створив заборгованість з використанням його паспортних даних», - йдеться у повідомленні.
Про свою ситуацію Олександр розповів у Вижницькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Відтак, чоловіку призначили адвоката – Валентину Ткач, яка підготувала і подала до Вижницького районного суду відзив на позов банку про стягнення заборгованості.
«Враховуючи основні засади цивільного законодавства та необхідність особливого захисту споживача у кредитних правовідносинах, вважаю, що при укладені договору АТ КБ «ПриватБанк» не дотримав вимог, передбачених ч. 2 ст. 12 ЗУ «Про захист прав споживачів», а саме – повідомлення клієнта про зміну розміру кредитного ліміту та узгодження умов», – пояснює Валентина Ткач.
За результатами розгляду справи, суд прийняв рішення відмовити банку в задоволенні позову.
Читайте також: Про хворого батька не дбали, зате хотіли спадок: у дружини померлого буковинця намагалися відсудити квартиру
Як розповідає адвокат Валентина Ткач, яка співпрацює з системою БПД. згідно ст. 11 Закону України «Про споживче кредитування» кредитодавець може змінювати процентну ставку по кредиту без попереднього повідомлення, виключно за таких умов, якщо:
– договір про споживчий кредит передбачає, що інформація про зміну змінюваної процентної ставки повинна надаватися споживачу періодично у письмовій формі, і строки такого повідомлення визначені цим договором;
– договір про споживчий кредит передбачає, що процентна ставка може змінюватися залежно від зміни погодженого сторонами індексу;
– інформація про індекс оприлюднюється у приміщенні кредитодавця, де надаються послуги споживачам;
– зміна змінюваної процентної ставки здійснюється виключно в результаті зміни погодженого сторонами індексу.
«За Законом України «Про споживче кредитування» споживач має право протягом 14 календарних днів з дня укладення договору про споживчий кредит відмовитися від договору про споживчий кредит без пояснення причин, у тому числі, в разі отримання ним грошових коштів. Про намір відмовитися від договору про споживчий кредит споживач повідомляє кредитодавця у письмовій формі», - каже Валентина Ткач.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами