У рамках правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство» на підприємствах Чернівецької області інформують буковинок про правила виїзду з дітьми за кордон та сплату аліментів.
Однією з новацій другого пакету законів «Чужих дітей не буває», який набув чинності у 2018 році, стало впровадження додаткових штрафних санкцій за заборгованість зі сплати аліментів. Завдяки таким змінам згода другого з батьків для поїздки за кордон – не потрібна! Якщо той з батьків, який проживає окремо, має заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, сповіщати його не потрібно. В такому разі виїзд дитини за кордон здійснюється на підставі довідки про наявність заборгованості, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем. Ця норма стосується навіть тих поїздок, тривалість яких перевищує один місяць.
Нагадаємо, засудили буковинця, який 10 років не платив аліменти.
Виїзд дитини за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі тимчасового виїзду з України на строк до одного місяця допускається за умови:
• пред’явлення рішення суду або органу опіки та піклування, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади;
• або пред’явлення їх копій, засвідчених нотаріально чи органом, який їх видав, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною або який уповноважив на це нотаріально посвідченою згодою інших осіб.
У такому разі перед виїздом краще сповістити рекомендованим листом про поїздку, її терміни і напрямок того з батьків, хто проживає окремо від сім'ї і не має заборгованості по аліментах», - розповіла під час правопросвітницького заходу на підприємстві адвокатка, яка співпрацює із системою безоплатної правової допомоги, Світлана Штефанчук.
Читати ще: В прикордонній службі нагадали, які документи потрібно, щоб повезти дитину на відпочинок.
Завдяки тому, що посилено відповідальність за несплату аліментів, батько –боржник або мати-боржниця не зможе виїхати за кордон, якщо борг з оплати аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців.
Що робити, якщо не сплачуються аліменти добровільно? Адвокатка Світлана Штефанчук порадила у такому разі звернутися до суду, а в подальшому:
• або самостійно направити виконавчий лист за місцем роботи боржника чи отримання ним пенсії, стипендії;
• або направити виконавчий лист до державної виконавчої служби чи приватного виконавця.
«Отримати безоплатні консультації та роз’яснення з питань щодо стягнення аліментів буковинці мають змогу у центрах та бюро правової допомоги», - нагадав під час зустрічі директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну.
Представник системи безоплатної правової допомоги також порадив у разі потреби телефонувати на гарячу лінію Всеукраїнського контакт-центру системи безоплатної правової допомоги (0 800 213 103). Цілодобово та безкоштовно в межах України.
Інформація надана у рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами