До Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась буковинка Марія із Заставнівського району. Жінка розповіла, що після тривалої боротьби з хворобами у неї помер чоловік. Спільних дітей вони не мали, але у чоловіка була рідна донька від попереднього шлюбу, яка постійно проживала в одному селі з батьком. Проте донька ображалась на нього через розлучення з її матір`ю, тому з татом зовсім не спілкувалася, а при зустрічі – навіть не віталася.
Про це пише ІА АСС з посиланням на Безоплатну правову допомогу.
Через серйозні проблеми зі здоров’ям, чоловіку присвоїли III групу інвалідності. Він потребував сторонньої допомоги та взагалі не міг працювати й забезпечувати свою сім`ю. У зв’язку зі скрутним матеріальним становищем згодом чоловік буковинки, попри хворобу, таки почав працювати. Проте у 2018 році лікарі виявили у нього онкологічне захворювання і він потрапив на стаціонарне лікування.
Попри власні хвороби, інсульт та операції, Марія весь час допомагала чоловіку, фактично самотужки доглядала за ним, забезпечувала ліками, продуктами, підтримувала належні побутові умови проживання. Жінка розповідає, що про безпорадний стан спадкодавця його матері та доньці було добре відомо, оскільки всім селом збирали кошти на лікування. Але вони жодного разу так і не провідали його, морально і матеріально не підтримували.
Читайте також: Безоплатна правова допомога на Буковині: куди звертатися та як вона працює
Наприкінці 2018 року чоловік помер. Після його смерті дружина – пані Марія, його донька та мати, будучи спадкоємцями першої черги, звернулись до нотаріуса для прийняття спадщини. Однак Марія вважає це несправедливим, адже лише вона доглядала за покійним.
Адвокат, яка співпрацює з Чернівецьким місцевим центром з надання безкоштовної правової допомоги пояснила, що законодавство України зобов’язує повнолітніх дітей утримувати батьків, які є непрацездатними та потребують матеріальної допомоги.
Так само, як і батьків утримувати своїх непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть її надавати.
Також адвокат підтвердила, що законодавство України дозволяє усунути від права на спадкування батьків чи повнолітніх дітей, які не надавали допомогу спадкодавцеві, що був у похилому віці, мав тяжку хворобу або каліцтво.
Відтак, зібравши необхідні докази, адвокат подала позовну заяву до суду, який задовільнив вимоги та усунув доньку та мати померлого від права на спадкування.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами