Ахтем Чийгоз заявив у Чернівцях, що боротьба українців за свою націю розчаровує бандитську владу Росії, мета якої - деморалізувати нас.
Також пан Чийгоз розповів, чому іде до ВР з командою "Європейської Солідарності".
"Пішов у політику, щоб повернути дім. Ми народжувались і слухали від наших дідів казки про Крим, ми жили цим. Це зрозуміло кожному , хто любить свою землю. І нас від неї відірвали, - наголосив А.Чийгоз - якщо ми, будуючи успішність України, захищаємо свої національні інтереси, так чи інакше, ми впливаємо на Росію. Це я кажу, як людина, яка 3 роки провела в російській в’язниці. І ті хлопці, які сидять, вони своєю боротьбою змінюють відношення тих, хто втратив свою гідність, хто не знає, як це бути патріотом. Так діють усі наші хлопці у російських в`язницях. Нехай навіть через серйозні загрози. Сьогодні ми більше потребуємо розуміння України. Всі наші в’язні хочуть, щоб тут гідно оцінювали їхню боротьбу. Це і є те, чим має зараз займатись кожен громадянин".
"В Криму нас часто називали українцями в Криму і ми пишались цим, тому що борячись за свої права, за свої національні інтереси, за свою землю, ми змінювали суспільство і в Криму. І також ми усвідомлювали, що Уукраїна, її шлях у Європу – це захист усіх національностей. І ванс під боком завжди був ворог, який створював тюрму народів. І сьогодні ми точно не хочемо бути в цій тюрмі. Перебуваючи в таких складних умовах окупації, ми боролись і будемо боротись. І це стало не підйомною ношею для цієї автократії, для купки бандитів, які заявляють, що вони влада Росії. Це не правда. Вони влада бандитська для Росії. Якщо я до окупації представляв народ і мене вибирали у представницькі органи, я вважав, що в цьому зміст мого життя і боротьби за права свого народу, в тюрмі я вважав, що це інший майданчик боротьби. Коли мене привезли в Україну, я сказав, що йе новий етап боротьби. Верховна Рада – не самоціль, але з такою командою, з таким лідером, я вважаю, що в нас з`явиться більше можливостей реалізувати все те, що ми мали 5 років і маємо продовжити."
Довідково: 29 січня 2015 року Ахтема Чийгоза було затримано представниками силових структур російської окупаційної влади. Йому інкримінували частину 1 статті 212 Кримінального кодексу Російської Федерації («організація масових заворушень»), що передбачає позбавлення волі строком на 10 років. Як запобіжний захід було обрано утримання під вартою тривалістю три тижні. Причиною арешту стала участь заступника голови Меджлісу в мітингу перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.
Правозахисна організація Amnesty International назвала подію «черговим із низки репресивних заходів» проти незгодних з анексією Криму. У повідомленні сказано: «Під час акції були поодинокі випадки застосування помірного насильства, але не було жодних ознак масових заворушень. Ахтем Чийгоз був одним із тих, хто намагався допомогти міліції утримувати два натовпи подалі один від одного».
«Розпочавши кримінальне переслідування за вочевидь сфабрикованими звинуваченнями, місцева влада перейшла чергову межу. Арешт Ахтема Чийгоза є переконливою спробою змусити замовкнути критиків окупації Криму і послати сигнал іншим про наслідки проявів інакодумства в Криму». 11 вересня 2017 року так званий "Верховний суд" анексованого Криму засудив Ахтема Чийгоза до 8 років колонії суворого режиму. 25 жовтня Чийгоз разом з іншим кримськотатарським політв'язнем Ільмі Умеровим були видані Туреччині та звільнені від відбування покарання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами