За даними Чернівецького обласного центру МОЗ України, станом на 2 вересня цьогоріч зареєстровано 8 випадків лептоспірозу на Буковині. 3-є людей захворіли у Новоселицькому районі, 2 – на Хотинщині, 1 – на Заставнівщині і 2-є хворих зареєстровано у Чернівцях. Санепідеміологи повідомили також про підозру на лептоспіроз ще у двох людей. Один випадок у Чернівцях, один у Вижницькому районі.
Для порівняння, торік за аналогічний період ця інфекція вразила двох буковинців.
Лептоспіроз – це небезпечне інфекційне захворювання, спільне для людей і тварин. Викликають хворобу мікроорганізми – лептоспіри, які потрапляють у навколишнє середовище із сечею хворих тварин, або носіїв інфекції. Найчастіше лептоспіроз розносять гризуни. Миші та щури можуть заразити інфекцією харчові продукти. Хворобу можна підчепити також під час купання у водоймах, риболовлі, догляду за хворими тваринами. Як розповів Юрій Падурару, заввідділу Чернівецького обласного центру МОЗ України, щороку кількість хворих на лептоспіроз збільшується у період з травня по жовтень. Тому лікарі просять буковинців бути уважними під час виконання польових робіт та дотримуватися правил гігієни.
Початок хвороби зазвичай гострий. У хворого на лептоспіроз раптово підвищується температура тіла до 39-40 градусів. З’являється озноб, біль у м’язах, нудота, блювота, спрага. Симптоми інфекції схожі з грипом, тому люди часто плутають захворювання з грипом і починають лікуватися вдома самотужки. А це вкрай небезпечно, пояснюють лікарі. Адже при лептоспірозі, важливо звернутися за медичною допомогою якомога раніше. Хворого обов’язково госпіталізують, тому що хвороба може ускладнюватися враженням печінки, нирок, кровотечею. Важкий перебіг інфекції може призвести до летальних випадків.
За даними Держпродспоживслужби, в Україні щорічно реєструють до 400 випадків захворювання на лептоспіроз.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами