Так, за обсягами виробництва яєць курячих основними учасниками цього ринку є: сукупна частка трьох найбільших промислових груп-учасників ринку («Авангард», «Овостар Юніон» і «Інтер-Агросистеми»), що становить 46,61%.
За інформацією Антимонопольного комітету України, вітчизняний ринок яєць є експортоорієнтованим з тенденцією до збільшення обсягів експорту, проте одна із основних проблем цього ринку - це сезонні коливання попиту та пропозиції, і, відповідно, цін на продукт.
За інформацією Союзу птахівників України в січні 2019 року виробництво курячих яєць збільшилось на 4,8%.
А за інформацією Державної служби статистики, в порівнянні з 2018 роком, у лютому 2019 року ціна на яйця курячі в цілому по України знизилась на 13,09%.
Але серед регіонів є і «лідери», де навпаки ціна на яйця зросла на 6,5%.
Як видно з діаграми, в лютому 2019 року найнижчі ціни на яйця були в Тернопільській області (21,07 грн.), а найвищі – в Харківській області (28,45 грн.). Ціни залишились незмінні в Вінницькій області (22,24 грн.).
У свою чергу, як повідомляє ІА «УНІАН», аналітики компанії Pro-Consulting відзначають, що зниження цін пов'язане зі збільшенням обсягів виробництва, що зумовлено значним зростанням продуктивності курей-несучок. Експерти прогнозують, що в найближчі п'ять років в Україні очікується стабілізація ситуації на ринку яєць з поступовим збільшенням промислового виробництва.
Проте ситуацією на ринку яєць курячих зацікавився і Антимонопольний комітет України, який у квітні 2018 року оголошував про дослідження ринків курячого м’яса і яєць, але, на жаль, у звіті за 2018 рік, який нещодавно опублікував Комітет, про результати зазначеного дослідження не було сказано ні слова.
Читати ще: За рік вартість ліків в Україні подорожчала майже на 20%.