На міжнародному фотоконкурсі «35AWARDS» фото Юрія Стороженка увійшло до 100 кращих у номінації «Дика природа» та до «Каталогу за 2019 рік», пише ІА АСС з посиланням на Хотинські вісті.
Юрій працює провідним фахівцем з екологічної освіти в Національному природному парку «Хотинський».
«Моя дружина, Жанна, працює науковим співробітником у НПП «Хотинський», і за специфікою роботи їй потрібно багато всього фотографувати: тварин, рослин, гриби, словом – природу. Вона почала просити мене допомагати їй у цьому. Поступово мені сподобався цей процес, став уважніше «приглядатися» до довкілля, цікавитись цим. І, звичайно, фотографувати», – розповідає Юрій.
На той час у родини був найпростіший із дзеркальних фотоапаратів – Nikon D3200З, який придбали для сімейних фото.
«Проте з часом стандартного об’єктива мені стало не вистачати, тоді придбав ще один виробництва Nikon з бюджетної серії і спалах. Пізніше звернув увагу на об’єктиви радянської епохи, адже вони недорогі і доволі непоганої якості, бо є копіями німецьких Carl Zeiss», – каже фотограф.
Чоловік пояснює, що пробував різні жанри. Йому також подобається пейзажна зйомка, але для цього потрібно подорожувати, дуже рано вставати і приділяти захопленню багато часу. Тому, зрештою, зупинився на макрозйомці.
«Макрозйомка дає змогу роздивитись найменші деталі, наприклад, око мухи. Для цього не потрібно кудись далеко їхати, адже безліч «фотомоделей» можна знайти у дворі, саду, полі чи найближчому лісі. Це ще одна причина, чому обрав саме цей жанр», – розповідає Юрій Стороженко.
Читайте ще: У Чернівцях відкрили виставку фотографій із лікарень для хворих на COVID-19
Юрій Стороженко фотографує, коли їде у село до родини, на кілька годин йде прогулятись лісом.
«Але сфотографувати – це лише половина справи. Уже вдома у вільний час можу годинами сидіти за комп’ютером, відбирати кращі знімки, редагувати у програмах – фоторедакторах», – говорить чоловік.
Юрій розповів, що до цього року у серйозних конкурсах участі не брав. Навіть про це не думав, фотографував для свого задоволення, для душі. Щоправда, у 2017 році зайняв перше місце у конкурсі фотографій грибів, що проводив Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка, але то серйозним досягненням не вважає.
«У конкурсі «35AWARDS 2019» узяли участь майже 118 тисяч фотографів із 173 країн світу. Було представлено 418 тисяч фотографій. Думаю, серед такої кількості учасників та знімків потрапити до 100 кращих в одному жанрі та до 70 в іншому – досить непогано. Але професійним фотографом себе не вважаю. Я люблю показувати людям красу нашої природи, саме це для мене – головне», – запевняє чоловік.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами