Новий сорт винограду – солодкий і без кісточок – кіцманчанин Юрій Олексюк винайшов випадково, перезапилюючі інші. Дозріває ягода у липні, має незвичайний колір - наполовину зелена, а наполовину - рожева.
На подвір`ї Юрія Олексюка у Кіцмані - кілька десятків кущів і 21 сорт столового винограду.
- Почав вирощувати виноград, аби годувати смачними ягодами дітей та онуків, - розповідає чоловік. – У мене практично немає винних сортів, в основному – столові. З одного куща збираю 50-60 кілограмів винограду.
Є у кіцманського господаря сорт «Атлант», грона якого сягають 8-9 кілограмів, «Преображеніє», «Аркадія», «Молдова», «Ізабелла», білий і чорний «Восторг» та інші. Але найбільша гордість чоловіка – сорт, який він винайшов сам.
- Ще кілька років тому придбав три корчі винограду, але вони у мене погано вродили. Тоді, коли лоза зацвіла, з однієї вирізав усі чоловічі квіточки, а з сорту «Голубок» - усі жіночі. Легенько побив гроною по гроні так, аби пилок передався. Цей метод називається перезапилення. А тоді знову посадив у землю. Іще через рік новий кущ перезапилив із білою «Ізабелою»… - розповідає Юрій Георгійович. – Так тривало кілька років поспіль. Кожного разу новий корч добре приживався і давав новий смак ягід. Зрештою одного літа уже в липні на моєму подвір`ї з`явився перший виноград. Сусіди жартували: «Ще перших яблук нема, а ти вже виноградом смакуєш». Спочатку думав, що він іще нестиглий, а коли спробував, виявилося – солодкий-солодкий.
Новий сорт Юрій Олексюк назвав «Кіцманчанка». Вирізняється він з-поміж інших солодким смаком, тонким ароматом, двокольоровістю ягід та циліндричною формою грона. До того ж, цей виноград майже не має кісточок.
Нині у Юрія Олексюка 70 кущів двокольорового сорту винограду. Доглядати за ним – одне задоволення. Бо, на відміну від інших сортів, «Кіцманчанка» не боїться морозів. Узагалі, ці ягоди не залежать від погодних умов.
- Чи дощове літо, чи спекотне, цей виноград усе-одно достигає, - каже господар. – А іноді навіть двічі на рік дає урожай. Перший раз – у 20-х числах липня. Тоді збираємо чимало ягід. А в серпні виноградна лоза знову зацвіла. Тож у листопаді ми знову ласуємо рожево-зеленими солодкими плодами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами