За перший рік роботи у громадах зробили те, чого не було за усі роки незалежності
Якщо говорити про зростання бюджетів, то у середньому бюджети громад разом із трансфертами, збільшились у 9 разів. По власних надходженнях бюджети збільшились утричі, - розповідає Інформаційному агентству АСС Тетяна Татарчук, координатор Центру розвитку місцевого самоврядування у Чернівецькій області.
Нагадаємо: Відремонтовані школи та медзаклади - рік Рукшинській ОТГ
На ОТГ Чернівецької області цього року крім освітньої та медичної субвенцій, була виділена субвенція на розвиток інфраструктури - 45 мільйонів гривень. Це досить великі кошти. Особливо, для тих, які досі не мали таких коштів. У середньому , наші громади отримали по 4-5 мільйонів. Найбільшу суму субвенцій отримала Мамалигівська ОТГ – 8 мільйонів гривень. Найменше – мільйон триста отримала Глибоцька ОТГ, продовжує експерт.
Читати ще: Процес об'єднання Чорнівки Новоселицького району та Чернівців розпочався
Я би хотіла говорити саме про невеликі села, які стали частинами громад і саме на них найбільше видно результати бюджетної децентралізації. Наприклад, невелике село Червона Діброва, що увійшло до Глибоцької ОТГ. За цей рік там зроблене вуличне освітлення, відремонтовано вуличні мережі. За кошти бізнесу та громади було встановлено автобусні зупиники, запроваджено соціальний маршрут між селами. Вивезення сміття. Цього також не було в цьому селі. Там не було навіть сільської ради. Зараз там є староста, і він найближче стоїть до людей. Я сама була свідком того, як староста у вихідний день контролює ремонтні роботи. За словами самих людей, такої активізації життя в селі не було ніколи за часи незалежнос
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами