Порожній шкільний рюкзак повинен важити 500-700 грамів.
Аби придбати якісний шкільний ранець, необхідно зважати перш за все на те, аби він був безпечним і не зашкодив здоров`ю дитини.
Наталя Клімчук, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області:
- Спинка ранцю повинна бути твердою, в ідеалі – ортопедичною. Її ширина не має перевищувати ширину плечей дитини. Лямки повинні бути широкими, щоб не врізатися в плечі. Всередині має бути кілька відділень. Основне – для книг та зошитів, меншого розміру – для авторучок, олівців, фломастерів тощо.
Матеріал, який використовується для виготовлення верху портфелів, рюкзаків, ранців, повинен бути легким, міцним, з водовідштовхувальним просоченням або покриттям, морозостійкий, зручний для чищення, яскравого кольору, мати деталі та фурнітуру зі світловідбивними елементами для безпеки дитини, особливо - в зимову пору року, коли рано сутеніє.Рекомендована вага портфеля - 500-700 грамів. Не бажано, щоби вага пустого рюкзака перевищувала 1 кілограм.
Читайте ще: Портфелі чернівецьких школярів важчі за норму у 2-3 рази
При придбанні шкільної продукції для дітей Наталя Клімчук радить звертати увагу на наявність позитивного висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи на продукцію, яка виробляється в Україні або імпортується.
Медики застерігають: через щоденне носіння важкого ранцю у дитини страждає весь опорно-руховий апарат.
Вам буде цікаво: «Впливовий АССпект»: Про те, як обрати шкільне приладдя
- За розрахунками науковців, вага портфеля повинна становити 10% від ваги школяра. А від перевантажень виникає чимало хвороб: плоскостопість, порушення постави, кифози, сколіотичні постави, сколіози тощо, - каже Євгеній Микитинський, хірург Чернівецької міської дитячої лікарні. – На жаль, щороку кількість дітей, які мають проблеми з хребтом, зростає: зі ста оглянутих дітей не більше 10-15-ти можна назвати здоровими. Тому, бажано обирати портфелі якісні та ортопедичні, а ще - раз на рік профілактично показувати школяра хірургу або ортопеду.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами