У соцмережах чернівчани скаржаться на довгі черги хворих людей, які приходять здавати ПЛР-тести до міських поліклінік. Дописувачі обурюються, що декілька десятків хворих людей досить довгий час чекають своєї черги на морозі, тоді, як інших викликають зі списку. Зокрема, йшлось про таку чергу в одному з відділень міської поліклініки №2.
Отримуйте новини в Telegram
Журналісти Медіа агентства АСС звернулись за поясненням ситуації до директорки 2-ої міської поліклініки Світлани Широкової. Керівниця закладу розповіла, що наразі в місті дійсно спостерігається великий наплив пацієнтів на тестування, проте, за словами медика, причиною ось таких черг є саме людський фактор, а не суттєве збільшення кількості пацієнтів.
«Список людей, які мають здати мазки, формується напередодні. Кожного пацієнта ми віддзвонюємо – у кожного є свій відповідний час. Але, на жаль, є категорія людей, які приходять раніше, думають, що так швидше пройдуть тестування. Тому і виникає ось така черга», - розповіла Світлана Широкова.
У медичному закладі розповіли, що мають вже налагоджений механізм тестування.
«У кожного пацієнта свій конкретний час. На мазок ми даємо 5 хвилин. У персоналу за два роки вже досить добре набита рука, якщо можна так сказати. До того ж медсестри не займаються внесенням даних, лише вказують час на пробірці. Це значно пришвидшує процес. Якщо є пацієнт на 9.00, то в 9.05 ми беремо вже наступного. Деколи це і менше ніж 5 хвилин», - пояснила директорка міської поліклініки №2.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Також, якщо людина запізнюється чи відсутня, медсестри мають їхні контакти та телефонують їм. У медзакладі пояснюють для чого: - «Коли ми беремо мазок, вказуємо час взяття мазка, потім він висвічується в електронному документі. Потрібно щоб все відповідало даним».
Невеличкі затримки все-таки можуть виникати через людський фактор, кажуть у медзакладі.
«Тим, хто приходить не у свій час, доводиться чекати, цей пацієнт звичайно може бути хворим, мати клінічні прояви. Це дійсно важко і неприємно»,- додала Світлана Широкова.
«Після новорічних, різдвяних свят значно зросло навантаження. Тепер ми вдень беремо по 100 зразків для тестувань: у відділенні на Лесі Українки вчора, (20 січня - ред.,) взяли 146 мазків, у відділеннях на Героїв Майдану та Комарова по 100 десь. Ми в принципі до таких ситуацій, навантаження звикли, тому що вже два роки з цим працюємо», - зазначила Світлана Широкова.
Керівниця закладу додала, що список пацієнтів на ПЛР-тестування формується напередодні відповідно до протоколу МОЗ.
Читайте також всі новини Чернівців
Як розповіла Наталія Гопко, головна санітарна лікарка Чернівецької області, для рубрики «Думка дня», на Буковині фіксують рекордну кількість проведених ПЛР-досліджень:
«Вчорашній день (19 січня, ред.) у нас був рекордним за кількістю зроблених досліджень. Раніше ми говорили про 3500 зразків аналізів, як максимальну добову спроможність нашої лабораторії. А вчора було досліджено понад 3800 зразків. І те, що така кількість зразків поступає, означає, що все більша кількість людей звертається за медичною допомогою і за стандартом підлягає обстеженню на COVID-19 методом ПЛР-досліджень»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами