Цього дня лікарі спеціалізованих медичних закладів будуть проводити безкоштовний прийом громадян. Головна мета заходу – донести до спільноти інформацію про таке небезпечне захворювання як меланома та її наслідки, а також допомогти в ранньому виявленні ознак злоякісного перетворення родимки.
Як відзначає в. о. головного лікаря КМУ “Чернівецький обласний шкірно-венерологічний диспансер” Вікторія Бойко, на жаль, у нашій країні поінформованість населення про меланому залишається низькою.
– Маланома – одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті. Цей вид раку дуже агресивний: упродовж декількох місяців після появи він дає метастази в різні органи, – застерігає Вікторія Валеріївна. – Меланома розвивається з меланоцитів – пігментних клітин, які відрізняються інтенсивним забарвленням. Найчастіше вона зустрічається на відкритих ділянках тіла, що знаходяться під впливом сонячних променів. При цьому, у жінок меланома частіше трапяється на шкірі нижніх кінцівок, у чоловіків – на тулубі. Інколи меланома буває на ситківці ока, на статевих органах, слизових та нігтях. Слід зазначити, що не всі невуси схильні до переродження на меланому. Вона може виникнути і на чистій ділянці шкіри. Ось чому важливо діагностувати меланому саме на ранній стадії. Від цього залежить подальше лікування і збереження життя.
За даними В. Бойко, статистика захворюваності на меланому останніми роками має тенденцію до збільшення. За вісім років проведення в Україні Дня меланоми (2009-2016 рр.) під час акцій було оглянуто 234 109 осіб, з числа яких у 754 виявили меланому, а у 2011 – рак шкіри.
У рамках Всеукраїнського Дня меланоми КМУ “Чернівецький обласний шкірно-венерологічний диспансер” проведе 13 квітня безкоштовне обстеження всіх бажаючих за адресою: м. Чернівці, вул. Челюскінців, 9, кабінет № 9, а також на кафедрі БДМУ за адресою: м. Чернівці, вул. Лермонтова, 11.
Крім цього, кожен, хто не має можливості прийти на огляд, може безкоштовно визначити свою приналежність до групи ризику, використовуючи фотоапарат та Інтернет. Для цього необхідно якісно сфотографувати своє новоутворення і відправити фото до 13 квітня на електронну адресу: [email protected].