Як повідомляло раніше ІА «АСС», соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила настрої чернівчан щодо змін у сферах та послугах у місті за останні два роки. Найбільш негативно містяни налаштовані щодо комунальної сфери. На думку містян, лише ситуація з облаштуванням дворів та прибудинкових територій стала кращою. Натомість, водопостачання, каналізація та збір сміття протягом останніх двох років стали гіршими.
Читайте також: Комуналка за два роки стала гіршою, а навчальні та медичні заклади залишилися на тому ж рівні, - настрої чернівчан
Подібною ситуація є і з інфраструктурою. Дороги, тротуари, паркування, транспортна інфраструктура, базари та заклади торгівлі, доступ для людей з інвалідністю… У більшості перелічених пунктів містяни вбачають погіршення протягом 2018 - 2019 років. Мова про дороги, тротуари, паркування та транспорт.
Натомість, базари й інші заклади торгівлі, на думку чернівчан, протягом двох останніх років стали кращими. Ситуація з доступністю для людей з інвалідністю в порівнянні з минулими роками не змінилася.
Кореспондент ІА «АСС» поцікавився в посадовців, чи погоджуються вони з оцінкою містян.
За минулий рік погіршилося ставлення чернівчан у наступних сферах: дороги, тротуари, паркування тощо. Парадокс – після моєї відставки новопризначений директор департаменту ЖКГ дуже активно будував дороги, а чернівчани вважають, що ситуація погіршилася.
Разом із тим, навколо роботи міської ради та моєї роботи формується негативне інформаційне поле. Деякі колеги з сесійного залу ходять на прямі ефіри та розповідають, як в місті все погано.
До прикладу, заявляють, що в Чернівцях будинки в холодну погоду без тепла. Звідки взяли таку інформацію? Переважно мова йде про один – два пориви в тепломережі, які усувають протягом одного дня. У людей в хаті тепло, але з телевізора вони чують, що будинки без тепла. Звідси й формується негативний імідж влади в цілому, і міського голови, міськради, депутатів, комунальників зокрема.
Я не можу апелювати до чернівчан. Протягом останнього року ми приділяли багато уваги ремонту доріг. Проте за багато років у місті нічого не робили. Звідси, як наслідок, негативна думка містян. Чи є загроза, що ситуація може стати ще гіршою? Я не можу передбачити цього. Наразі департамент ЖКГ виконує всі заплановані роботи. І наступного року збираємося продовжувати працювати в такому ж ритмі. Маємо сподівання, що це буде заділом на майбутнє, в якому чернівчани будуть задоволені своїм містом.
Неможна сказати, що ситуація у питанні доступності не змінилася. Ми домоглися пониження тротуарів на вулиці Головній від Заньковецької до проспекту Незалежності, а також на Садовій. Також Муздрамтеатр, кінотеатр «Чернівці», відділення «Укрпошти» мають заїзди та нижчі тротуари. Дедалі більше зупинок облаштовують тактильною плиткою.
Так само біля навчальних закладів продовжують встановлювати пандуси. Зокрема, у міському бюджеті передбачали кошти у 2020 році на встановленнях пандусів у 12 школах, які є виборчими дільницями.
Надалі ми добиватимемося встановлення пандусів біля аптек та інших закладів і установ, дістатися до яких є потреба в людей з інвалідністю.
Крім того, разом з управлінням патрульної поліції ми розпочали боротися з жебрацьким бізнесом на тротуарах і проїжджих частинах. Ті, хто покриває цей бізнес, змушує у такий спосіб заробляти людей з інвалідністю або саджають у візки людей, які її не мають. До прикладу, багато хто чув про резонансний випадок, коли перехожі відзняли, як жіночка на світлофорі біля парку Шевченка встала з візка до водія, аби взяти в нього гроші. Подібні явища є ганебними й недопустимими у 21 сторіччі. Жебрацький бізнес порушує законодавство щодо захисту прав людини.
Я не впливаю на думку чернівчан і не можу оцінювати об’єктивність подібних рейтингів. До прикладу, один із відомих всеукраїнських журналів щорічно публікує рейтинг міст, який у багатьох фахівців викликає подив.
Стосовно цього рейтингу і думки чернівчан про комунальну сферу та інфраструктуру… Щодо паркування – профільна інспекція запрацює з нового року. Тобто, лише невдовзі буде змога змінити ситуацію парковками на краще. Раніше ми не мали повноважень займатися цією проблемою.
Люди вважають, що базари та заклади торгівлі стали краще. Чи вплинула боротьба зі стихійною торгівлею біля ринків, зокрема, біля Центрального? Знову ж таки, не мені визначати. Інспектори складали протоколи та приписи, подавали заяви до суду. Тобто, просто виконували свою роботу.
Насамкінець, прямого стосунку до всіх вказаних сфер наше управління не має, а отже я не маю змогу оцінювати об’єктивність рейтингу. Ми не намагаємося змінювати настрої – просто працюємо, як того вимагає чинне законодавство.
Автор: Олександр ЮХИМЕЦЬ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами