В програмі "Суть Речей" заступник міського голови Чернівців Володимир Середюк розповів про затверджену програму інвестиційно-інноваційного розвитку
Володимир Середюк: Сьогодні на сесії міської ради вирішили важливе питання, прийняли програму розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності. Так, дана програма вона 2012-2015 року, але цього року у нас закінчується Стратегія розвитку міста, вона була до 16 року, тому навіть ще не будучи заступником міського голови, але будучи членом координаційної ради розробки цієї програми, ми вирішили розробити програму як доповнення до існуючої, саме на 16 рік, щоб проголосувавши за стратегію розвитку, розробити вже нову програму інвестиційно-інноваційного розвитку, яка б узгоджувалася з Стратегією, щоб це був комплексний підхід до соціального, економічного розвитку міста, тому одна з пропозицій була, дану програму продовжити на 16 рік з певними корективами і доповненнями. Як ви вже зазначили, два місяці назад вона вже розглядалася в міській раді на сесії і, на жаль, а, можливо, і на щастя, нічого не буває пізно чи рано, все буває вчасно, вона не була прийнята. Сьогодні це питання повернулося і дякуючи депутатам, я хочу відзначити одноголосність підтримки даної програми, вона була прийнята. На той час не будучи заступником міського голови, після того, як програма була відхилена, я зустрічався з депутатами, в тому числі і з комісією по бюджету, де ми обговорили причини, чому вона тоді була не прийнята тоді. Я зафіксував їхні зауваження і при доробці даної програми, ми враховували зауваження комісії і я допрацював її, розмістив на сайті, як того вимагає закон, але коли я був у Львові, там були заступники департаментів усіх обласних центрів України, і ми мали можливість обговорити певні питання, зокрема, ті, які мене цікавлять, інвестиції, туризм, економіка, я отримав нову інформацію і вносив ці правки у програму. І не встиг на розгляд комісій, лиш на бюджетну комісію встиг. Ці правки були одноголосно підтримані, але не всі депутати були з ними ознайомлені, тому сьогодні ми ці питання обговорили. Всі ці правки, які я запропонував, дозволили комплексно підійти до наших проблем і розробити програму, яка б закривала всі проблеми по інвестиціях і економіці.
Людмила Григорчук: Що конкретно ви пропонуєте змінити?
Володимир Середюк: Якщо говорити загалом, то ми бачимо в кінці 16 року наступне: розробка інформаційного ресурсу, який буде зосереджений на інвесторах, на двох мовах, українській і на англійській, основна – англійська. Вона має бути зосереджена на зовнішнього інвестора. Має відповідати на три питання: що у нас є, наші сильні сторони, щодо виробництва, щодо потужної і кваліфікованої робочої сили, наші ресурси, де інвестор може розмістити своє устаткування, нові технології. І питання про підтримку, тобто що міська рада зі своєї сторони може підтримати, чим вона може бути корисною. Перше слово до інвестора – це чим ми можемо бути корисними для інвестора. А інвестор вже може сказати, що нам треба те і те, а ми даємо робочі місця, відкриваємо виробництво. Другий момент: це розробка інвестиційного паспорту, це коротка вижимка з інформаційного ресурсу, де дуже коротко, але максимально інформативно, з візуалізацією, будуть зосереджені визначені інші сильні сторони. З чим повинні асоціюватися Чернівці? Хто у нас самі потужні, які тягнуть за собою наше місто? Інвестор потенційний, відкриваючи, адже не має часу шукати довго інформацію, зайшовши на це ресурс, він вже розуміє, що він може у нас розвивати. А промо матеріали і інвестиційний паспорт має бути трансформований у буклети, журнали, які зосереджені на інвестора, ми передбачили на це досить велику суму коштів, на їхній тираж, бо я бачу його розповсюдження через посольства, через торгово-промислові палати різних країн, які можуть бути нам цікаві.
Людмила Григорчук: Щоб ми самі приходили до інвестора.
Володимир Середюк: Тільки так, ми повинні про себе заявити. Ми можемо асоціювати зараз Франківськ – з Буковелем, Львів – як туристична мекка, а Чернівці – яка родзинка нашого міста? Звичайно, у нас потужна архітектура, гарна, збережена і це багато кого приваблює, але туризм, це певна складова, певна ланка, вона завжди буде виникати при розвитку інших видів діяльності, наприклад, медична сфера, медичний кластер, у нас дуже багато медичних приватних клінік, які вийшли навіть на європейський рівень. У нас дуже потужні рекреаційні комплекси, але не в дуже гарному стані, але ресурси, вода, грязі, повітря і інше – воно є унікальним і аналогу води Брусницької, їй аналогів немає. Тому я якраз керуюся системністю, я не виділяю локальні питання, їх вирішення, а вважаю, що певне вирішення питання повинно провокувати вирішення більш глобальної проблеми. Тому, якщо ми говоримо про інвестора, то нам треба спочатку питати їх, що їм треба.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами