Представники громадянського руху «Єдина Альтернатива» провели форум, на якому презентували свою програму розвитку Чернівців, а також окреслили основні пріоритети та цінності, які вони вбачають у своїй головній місії – зробити столицю Буковини процвітаючим та надихаючим містом, яким би знову пишались його жителі.
Громадянський рух «Єдина Альтернатива» став силою, яка об’єднала медиків, освітян, волонтерів, меценатів, громадських діячів, будівельників, спортсменів, юристів, ветеранів АТО та ООС, митців, підприємців – активних краян, яким небайдужа доля Буковини загалом, та Чернівців зокрема.
Представники різних сфер діяльності вже встигли досягти високих результатів у своїх галузях та прагнуть змін у місті, яке наразі продовжує занепадати. Ці ініціативні люди, які звикли брати відповідальність за свою долю лише на себе, тепер готові взяти відповідальність і за якісні зміни в місті та області.
«Саме тут сьогодні зібралися ті люди, які вже почали кардинально змінювати на краще життя не тільки в Чернівцях, а й у всій нашій області. Тож, ми маємо для цього абсолютно всі шанси.
По-перше, нам не байдуже. По-друге, у нас є знання, досвід, бажання працювати.
І найголовніше – ми не боїмося брати відповідальність на себе», - заявила під час зустрічі власниця дитячого табору «Буковинське орлятко», активна чернівчанка Наталія Дембіцька.
За її словами, досі багато людей, за радянською звичкою, перекладають відповідальність за все, що відбувається в їхньому житті, на когось іншого. Вони чекають все життя, що хтось прийде і зробить їм добре
«Але є й інші. Ті, хто розуміє, що кожне їхнє рішення, кожна їхня дія мають наслідки. Вони готові відповідати за наслідки своїх рішень. Такі люди засвоюють уроки з усього, що стається в їхньому житті. Саме ці люди не бояться брати на себе відповідальність і саме такі люди зібралися тут», - заявила Наталія Дембіцька.
Представники громадянського руху кажуть, що в них є три передумови для того, аби змінити місто на краще:
Своєю чергою, засновник школи мерів, спеціаліст з децентралізації, місцевого розвитку та самоврядування Руслан Рохов заявив про те, що соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила дані своїх досліджень, згідно з якими 10% виборців готові підтримати «Єдину Альтернативу».
«Зізнаюся, навіть я цього не очікував. Проте, цьому є пояснення. Чому люди торік проголосували за чинну владу? Вони розчарувалися у всіх попередніх політичних елітах. Це була «червона картка» всьому політичному класу.
У виборців були очікування до інших підходів. Але їхніх сподівань знову не виправдали, і нині розчарування є домінуючою емоцію в настроях виборців. Люди будуть шукати нову надію. Вони не готові повертатись до старих політичних сил, бо ті політики ще раніше розчарували, але виборці вже розчаровані й новою владою», - каже Руслан Рохов.
Водночас «Єдина альтернатива» своїми кроками свідчить про те, що готова нарешті виправдати сподівання виборців. Адже роботу над ідеями для міста члени команди А розпочали 24 липня.
«За місяць роботи ми показали результат – стратегію розвитку міста. Люди побачили, що ми інші. Бо довели це діями.
Для нас гнітитися – не вихід. Тому треба засукати рукава і працювати над тим, щоби було нарешті по-іншому», - вважає Руслан Рохов.
Єдина Альтернатива поставила собі за мету сформувати спільне розуміння, в якому напрямку Чернівці повинні рухатися далі.
«Коли ми виїжджаємо до інших міст, то бачимо, що може бути по-іншому – краще, комфортніше, чистіше. Мабуть, тому ми всі тут – зробити такими ж і наші Чернівці.
Ідеї міста ми розробляли разом із засновником Київо-Могилянської бізнес-школи та ексміністром розвитку та торгівлі України Павлом Шереметою. А також відкалібрували їх у локальних дискусіях, які влаштовували в різних районах та куточках нашого міста», - розповідає голово ГО «Чернівецький центр реформ та розвитку» Марина Кирилюк.
Тож, члени команди А поставили собі за мету, аби Чернівці у майбутньому були творчим, процвітаючим та надихаючим містом, а також інноваційним центром Європи.
«Воно має стати містом можливостей, де кожен зможе самореалізуватися, займаючись улюбленою справою і заробляючи цим собі на гідне життя.
Наша місія - створити найзручніше, підтримуюче інклюзивне середовище для життя, всебічного розвитку людини і громади, продуктивної праці, творчості та підприємництва.
Ми хочемо, щоби таємна столиця Європи стала її відомим інноваційним центром. І через розвиток, залучення і підтримку талантів, належного врядування та системну роботу зробити так, щоб чернівчани пишалися своїм творчі, процвітаючим і надихаючим містом», - заявила Марина Кирилюк.
Читайте також: Як знову стати прогресивним європейським містом: ексміністр Павло Шеремета долучився до створення стратегії розвитку Чернівців
Члени команди А визначили для себе 5 головних цінностей, якими вони керуватимуться, розвиваючи наше місто:
«Крім того, ми визначили 5 пріоритетів, які сприятимуть розвитку міста. У першу чергу, це залучення мешканців до ухвалення рішень. Це важливо, тому що зараз ми часто не розуміємо, чим керуються в місцевому самоврядуванні для прийняття тих чи інших рішень.
Крім того, це розвиток інфраструктури та комфортного міського простору. Бо відсутність громадських просторів більшість представників «Єдиної Альтернативи» під час формування стратегії розвитку міста віднесли до топу найбільших проблем, розташувавши її в рейтингу одразу після доріг.
Також серед пріоритетів створення можливостей для самореалізації і належне врядування муніципалітету. Наше місто – це наш спільний продукт, який ми спільно втілюватимемо в життя. Ви з нами?», - заявила Марина Кирилюк.
Отримуйте новини в Telegram
Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Де і що люди побачили?