Колишній міністр розвитку та торгівлі Павло Шеремета провів останню зустріч в рамках проекту «І_де_Я», ініційованого представниками громадянської мережі «Єдина Альтернатива».
Члени команди А (так називають себе члени цієї громадської організації) не збираються сподіватися на те, що чинна міська влада нарешті почне запроваджувати ефективні ідеї та розбудовувати місто. Вони не збираються терпіти до виборів, очікуючи, що наступне скликання міської ради буде дієвішим за чинне.
Це команда громадських діячів, підприємців, лікарів, військових, будівельників, волонтерів та представників інших сфер діяльності, яким небайдужа доля міста і вони не збираються чекати на чудо.
Чернівці будуть розвиватися тоді, коли звичайні жителі почнуть діяти та власними силами створювати й реалізовувати ідеї для розвитку свого міста. Саме тому ініціативні містяни об’єдналися в громадську організацію «Єдина Альтернатива», аби спільними зусиллями почати робити місто кращим.
Читайте також: Ексміністр Павло Шеремета допомагає команді «Єдиної Альтернативи» розробити стратегію розвитку Чернівців
Першим кроком до змін у представників «Єдиної Альтернативи» став проект «І_де_Я», в рамках якого вони створюють нові ідеї для міста, формують вектор його розвитку та бачення того, якими Чернівці повинні стати в майбутньому.
Для формування цілісної стратегії міста команда А залучила колишнього міністра розвитку та торгівлі Павла Шеремету. З ним представники «Єдиної Альтернативи» провели 4 зустрічі, в рамках яких і міркували над тим, як надалі розвивати місто.
Під час останньої зустрічі всі учасники проекту поділилися на 6 груп за найголовнішими сферами життєдіяльності міста:
Вони виокремлювали проблеми у своїй сфері та напрацьовували варіанти їх вирішення.
Для цього учасникам потрібно було, на основі виявлених проблем у своїй сфері, виокремити основну мету, досягнення якої стало б вінцем розв'язання проблем у даній сфері.
Читайте також: Як зробити Чернівці Меккою для туристів й інвесторів: ідеї з ексміністром Павлом Шереметою (ВІДЕО)
Так, представники групи, відповідальної за ЖКГ, визначили головною проблемою в місті водопостачання. Відтак, головною метою на наступні 5 років повинна стати питна вода з кранів. Адже вода, яку можна пити прямо з крана, означала б якісну фільтрацію, оновлені мережі водопостачання. А, отже, й відсутність витоків, поривів ті інших проблем, які спричиняють зношені старі комунікації.
Що для цього можна встигнути зробити за перші пів року? Учасники проекту встановили, що, перш за все, необхідно створити інвентаризаційну карту мереж та їх технічного стану. А також зменшення втрат води, бодай на 20%.
Подібним чином свої стратегії презентували й учасники інших груп.
Зрештою, представники «Єдиної Альтернативи» поставили собі за мету зробити Чернівці лідером українського рейтингу доступності. Крім того, збільшити кількість рухомого складу громадського транспорту.
Читайте також: Швидкі рішення для Чернівців можливі: представники «Єдиної Альтернативи» ініціювали створення платформ для визначення проблем міста
«У день людина, яка живе у віддалених місцях Чернівців, витрачає на громадський транспорт 2,5 - 3 години. Це притаманно мегаполісам. Але ж Чернівці далеко не мегаполіс», - зазначили учасники команди.
Також команда А робитиме все для того, аби Чернівці перестали бути містом одного дня та стали справжнім туристичним кластером. Наразі ж 90% туристів є людьми, які приїжджають до міста на кілька годин і навіть не ночують тут.
Одним зі шляхів досягнення цієї мети повинно стати інше важливе завдання – забезпечення культурної впізнаваності. Адже нині багато людей дивуються, дізнавшись, що та чи інша відома постать є вихідцем із Чернівців. Знаменитостей, які народилися та жили тут, необхідно активно пов’язувати з нашим містом. А також домогтися того, аби нас не плутали з Черніговом або Черкасами.
Зрештою, представники «Єдиної Альтернативи» боротимуться за фізичне, духовне та соціальне благополуччя нашого міста - за 5 років у Чернівцях повинно сформуватися зрозуміле, сучасне і результативне соціальне середовище.
Наші новини є у Facebook
«Від старту нашого руху, 2 липня, нам неодноразово доводилося чути на свою адресу: «Де ваша програма? Що ви будете змінювати? Хто все це буде змінювати?». Цей проект усіх переконав, що ми знаємо, як це робити. І завдяки нашій роботі з Павлом Шереметою ми сформували наші ідеї в один єдиний план. І варто зазначити, що сформований нашою командою план розрахований на реалізацію протягом 6 місяців. Ми не збираємося чекати на сприятливі обставини», - сказала голова ГО "Чернівецький центр реформ та розвитку" Марина Кирилюк.
Надалі представники «Єдиної Альтернативи» доопрацюють створений план у сформованих групах та представлять його в електронному варіанті. Проект буде опублікований з урахуванням бюджету та розрахунками.
«Головною метою було виробити стратегічну ідею. Вона повинна бути не чимось абстрактним та надихаючим, а практичною і конкретною. Тому перше, що потрібно для запровадження створених вами ідей, – це проектний офіс.
Він дозволить упорядкувати хаос, який нині панує в місті, та сприятиме реалізації тих перспективних проектів, які ви тут запропонували. Тому що всі ми знаємо: створити ідеї тут на лавицях обговорити в групах – це круто. Всі, хто має управлінський досвід, чудово знає, наскільки непросто впроваджувати ідеї в життя.
Ви провели серйозну роботу під час наших зустрічей. І зараз дуже важливо ці проекти реалізувати, поставити собі за мету втілити їх у життя, визначивши конкретний термін для цього – пів року», - підсумував роботу представників «Єдиної Альтернативи» ексміністр розвитку і торгівлі Павло Шеремета.
Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами