*Політінформер
Чернівецька міська територіальна виборча комісія офіційно встановила результат виборів до Чернівецької міської ради. Найбільше представництво в мерії матиме «Єдина Альтернатива», від якої у міськраді буде 11 депутатів: по одному від усіх шести виборчих округів.
Сьогодні, 14 листопада, на брифінгу партія «Єдина Альтернатива» представила своїх членів фракції у міській раді. Зокрема, це:
Клічук Роман Васильович, власником та директором ТОВ «РОМА» та «ГойраГруп»
Радчук Валентина Миколаївна, завідувач кафедри практичної психології ЧНУ ім. Юрія Федьковиич
Абрам’юк Галина Йосипівна, вчитель вищої категорії, заступниця директора Чернівецької гімназії
Прокоп Тарас Ігорович, експерт з питань реформ місцевого самоврядування
Білоус Дмитро Георгійович, лікар-анестезіолог
Зазуляк Василь Володимирович, керівник будівельної компанії «Водограй»
Білоскурський Руслан Романович, декан економічного факультету ЧНУ ім. Юрія Федьковича
Кирилюк Марина Василівна, голова ГО «Центр реформ та розвитку», власниця «Західної маркетингової компанії»
Калмикова Наталія Іванівна, директорка «Центру первинної медико-санітарної допомоги «Садгора»
Гринюк Сергій Миколайович, власник групи компаній «Гріко»
Дембіцька Наталія Миколаївна, власниця дитячого табору «Буковинське орлятко»
У разі перемоги Романа Клічука у другому турі виборів чернівецького міського голови 29 листопада, 11-м членом фракції «Єдина Альтернатива» стане Любов Степанівна Свіріденко, заступниця голови Комітету забезпечення доступності.
Новообрані депутати подякували чернівчанам за підтримку та розповіли, якими будуть їхні перші кроки у міській раді. А також закликали чернівчан прийти 29 листопада на вибори та віддати свій голос за лідера «Єдиної Альтернативи» Романа Клічука.
Марина Кирилюк, голова ГО «Центр реформ та розвитку», власниця «Західної маркетингової компанії», переконана: «Єдина Альтернатива», як молода локальна політична сила, створила прецедент не лише в Чернівцях, а в Україні, здобувши величезну підтримку на місцевих виборах.
«Я хочу подякувати всім за довіру, за ваші голоси, за неймовірну підтримку, яку надали чернівчани нашій команді. Ми працювали не лише у виборчій кампанії. У виборчій компанії ми хотіли донести до вас те, що ми проробили впродовж літа. До того ми провели велику роботу щодо вивчення міста в різних сферах: медицини, освіти, соціальної політики, економіки, містобудування. Ми занурилися дуже глибоко у цей процес. Але тільки так можна було зрозуміти, які рішення і кроки може зробити місто, володіючи тим бюджетом, який є на даний момент. Ми всі, вивчивши проблеми і сформувавши конкретний план дій, усвідомили, що ми можемо зробити ці зміни, - каже Марина Кирилюк. - У виборчу кампанію ми вже увійшли з чисельністю громадянського руху під 1000 учасників. Команда провела праймеріз для того, щоб обрати тих, хто готовий взяти на себе відповідальність і змінювати місто у лавах депутатів.
Нам вдалося зробити величезний прецедент, напевно, не лише у місті Чернівці, а загалом в Україні. Тому що молода політична сила, не національного рівня, а локального, отримала величезну підтримку.
У праймеріз ми так само обирали лідера – Романа Клічука. Разом ми маємо всі можливості змінити історичне колесо таким чином, щоби ми ішли до розвитку і отримали значно більше задоволення від нашого міста, від того, що ми тут живемо, працюємо, їздимо у чистому громадському транспорті, насолоджуємося нормальними майданчиками, є всі інфраструктурні можливості».
Як новообрана депутатка, Марина Кирилюк обіцяє зайнятися благоустроєм віддалених мікрорайонів Чернівців.
«У нас в місті є Богом забутий край – це приватний сектор, зокрема, це Роша, Роша Стинка, Гарячий Урбан, Садгора. У ХХІ столітті, на жаль, там в більшості немає водопостачання, центрального каналізування, доріг, громадського транспорту. Вже не кажу про громадські простори, де люди можуть відпочивати, - зазначила Марина Кирилюк. - Я, як обраний вами депутат, обіцяю, що докладу максимум зусиль, щоб змінити цю ситуацію. Щоб ви відчували, що живете в сучасному місті як на проспекті, так і на Роші».
Руслан Білоскурський, декан економічного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, обіцяє у міській раді опікуватися потребами молоді, можливістю її реалізації у Чернівцях.
«Я багато працюю з молоддю як декан економічного факультету і як людина, яка має відношення до спорту. Тому ті питання, якими я буду опікуватися у міській раді, стосуються формування такої екосистеми, коли б молодим людям було комфортно, зручно жити в Чернівцях. Тому що молодь, університет, спорт, підприємництво – це ті категорії, які дозволяють людям реалізовуватися у нашому місті, не їхати в пошуках кращої долі за кордон чи в інші міста України, - говорить Руслан Білоскурський. - Перший крок – це забезпечити рівні умови, коли б молодь могла реалізовувати свої проекти, свої амбіції, своє бачення. Це залучення молоді до ухвалення рішень.
Я впевнений, що разом з командою «Єдиної Альтернативи» ми зможемо досягти успіху в міській раді».
Сергій Гринюк, власник групи компаній «Гріко», переконаний: перш за все у міській раді треба відокремити політику від господарювання.
«Що в першу чергу хотілося би зробити у міській раді: відокремити політику від господарювання. Бо що зараз відбувається: призначають керувати комунальними підприємствами політиків. Ми вивчали досвід інших міст, як потрібно керувати комунальними підприємствами, аби це було ефективно. Перш за все – очільник має бути професіоналом, на якого не повинна впливати політика: тільки змінилась політична влада – зразу змінюється керівник підприємства. Так ніколи не буде порядку, - вважає Сергій Гринюк. - Якщо брати по округам, проблеми скрізь однакові: відсутність доріг, інфраструктури, дитячих садочків. Немає, куди вийти з дітьми, немає парків, немає скверів, немає дитячих майданчиків, немає спортмайданчиків. Те, що є – воно захаращене. Відновити все це – перше завдання, яке хотілося би реалізувати».
Василь Зазуляк, керівник будівельної компанії «Водограй», закликає чернівчан долучатися до громадянського руху «Єдиної Альтернативи», аби контролювати роботу депутатів і допомагати їм.
«Закликаю долучатися до нашого громадянського руху. Через їхні напрацювання і ідеї, ми зможемо впроваджувати зміни у життя. Впевнений, що вже за відносно невеликий період ви побачити різницю того, як можна працювати і господарювати, - каже Василь Зазуляк. - Я закликаю 29 числа прийти всіх на вибори і обрати розвиток міста, а не занепад, договорняки і безгосподарність, від яких страждають Чернівці».
Любов Свіріденко, заступниця голови Комітету забезпечення доступності, звертає увагу перш за все на те, аби Чернівці стали доступними для маломобільних груп населення.
«Наразі в Чернівцях немає ані скверів, ані доступних майданчиків для того, щоб люди з інвалідністю мали змогу вийти зі свого помешкання, дістатися до аптек, медичного чи будь-якого іншого закладу і відчувати себе соціально захищеною людиною, - каже Любов Свіріденко. - Ми хочемо, щоб у Чернівцях розвивався доступний і комфортний транспорт, щоб ним могли користуватися маломобільні верстви населення. Ми хочемо, щоби для діток з інвалідністю будувалися інклюзивні майданчики. І робити це потрібно відповідально, на роки».
Галина Абрам`юк, вчитель вищої категорії, заступниця директора Чернівецької гімназії, переконана, що потрібно створювати комфортне освітнє середовище для вчителів, учнів та батьків.
«Ви делегували кожному з нас повноваження представляти свою громаду, свій округ та й особисто свою родину у міській раді. І маєте право від нас вимагати звітності. Це гарний взаємозв`язок між виборцем і депутатом, - зазначила Галина Абрам`юк. - Як освітянка, розумію, що освіта як у Чернівцях, так і в Україні потребує змін. Потрібно створити комфортне освітнє середовище для учнів, вчителів і батьків. Це освітній тріумвірат, який визначає площину, на якій будується майбутнє України. Бо хто вкладає в освіту, той вкладає у майбутнє.
Багато чого можна змінити. Наприклад, не варто проводити олімпіади, оскільки олімпіади в тому форматі, який зараз є, мали би проводити виші і так обирати для себе абітурієнтів. Або ж самі освітні заклади для того, аби стимулювати учня.
Повинен бути захищений вчитель. А батьки, як замовники послуг, повинні бути задоволені рівнем знань, які отримує їхня дитина».
Галина Абрам`юк – відома волонтерка. Тож одним із завдань, яке ставить для себе у міській раді, є соціальна реабілітація учасників бойових дій.
«Як волонтер, я обіцяю, що працюватиму над тим, аби у Чернівцях з`явився соціальний простір для тих, хто повернувся з війни, - каже Галина Абрам`юк. - Той простір, де би вони могли зустрічатися, отримувати юридичну і моральну підтримку. Все це можливо, якщо ви, виборці, довірите свій голос 29 листопада команді «Єдина Альтернатива» і нашому лідеру Роману Клічуку. Закликаю вас не бути байдужими. Дякую за віру і довіру. Не підведу».
Тарас Прокоп, експерт з питань реформ місцевого самоврядування, переконаний, що новому складу міської ради терміново потрібно реалізовувати ті міжнародні проекти, які були розроблені для Чернівців, проте не втілилися у життя через політичні чвари.
«Перед нами стоїть основне завдання – припинити ті чвари, які не давали місту розвиватися всі ці роки. Нарешті взяти відповідальність і об`єднатися навколо того, щоб місто почало маленькими кроками іти вперед, а не тупцювати на місці чи навіть іти назад. Для цього недостатньо нам отримати найбільшу фракцію у міській раді. Нам також потрібно згуртувати навколо себе ті сили, які готові працювати на розвиток міста. Для цього нам потрібен мер - представник нашої команди, - говорить Тарас Прокоп. - Нам потрібно нарешті почати працювати з тими програмами, які довгий час допомагали місту. У нас було багато Міжнародних проектів, які розробили плани, програми розвитку міста, в тому числі була розроблена інтегрована концепція розвитку міста, але вона по суті не реалізується через ситуацію, яка в нас склалася в місті. Треба впроваджувати ті плани в життя і розробляти нові, що стимулюватимуть розвиток Чернівців.
У нас проблеми з транспортом, дорогами, доступністю, безпритульними тваринами. Вирішення всіх цих проблем впиралося у політичне протистояння. Але, вибачте, місто – це є чиста господарка, тут не має бути політичних чвар всередині міської ради. Давайте покладемо край цьому і зробимо все, щоб місто розвивалося
«Єдина Альтернатива» має увійти в історію Чернівців, як та сила, яка переламала історичний хід розвитку міста і нарешті витягнула місто із занепаду».
Валентина Радчук, завідувачка кафедрою практичної психології Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, обіцяє займатися питаннями соціального захисту та охорони здоров`я.
«У міській раді планую працювати над реалізацією політики у сфері охорони здоров`я, соціального захисту найбільш вразливих верств населення (діти-сироти, учасники бойових дій, родини загиблих, люди з інвалідністю). Нам потрібно працювати над створенням умов для здобуття повноцінної та якісної освіти, - зазначила Валентина Радчук. - Також мене турбує забезпечення встановлених державою гарантій щодо соціального захисту населення і створення у Чернівцях ефективної прозорої інноваційної системи соціальних послуг».
Валентина Радчук також підняла питання приміщення колишньої міської лікарні №2, що на вулиці Південно Кільцевій,1. Представниця «Єдиної Альтернативи» переконана, що там зараз було би актуально створити госпітальну базу.
«Колись у цьому приміщенні був дитячий садок, потім – міська лікарня №2. Наразі ж приміщення нагадує захаращені трущоби. Але ж ми би могли його реанімувати і створити там госпітальну базу для хворих на коронавірус», - пропонує Валентина Радчук.
Дмитро Білоус, лікар-анестезіолог, каже, що у міській раді візьметься за реанімацію міської медицини.
«Після спілкування «в полях» з людьми, ми побачили, що люди втомилися від бездіяльності, зневаги, а зараз ще й від коронавірусу. Я зобов`язуюсь взяти на себе відповідальність за реанімацію медичної галузі, продовження реформування, підтримку медиків, - каже лікар. - Мене хвилюють ті пікети, які відбуваються під Чернівецькою ОДА. Один день виходять люди, які вважають, що коронавірус - це дрібничка, другий день – ті, хто вважають вірус не дрібничкою. Я думаю, потрібно об`єднатись усім для боротьби не тільки з коронавірусом (ми його подолаємо!), а заради комфорту, гарного клімату в нашому місті».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами