Будівля на вулиці Південно-Кільцевій,1А в Чернівцях ще минулого року була міською лікарнею №2. Ще у 2018 році міська рада вирішила цей медичний заклад ліквідувати задля оптимізації, а всі потужності перевести до першої міської лікарні, пише ІА АСС.
Після цього рішення Лор-лікар Сергій Співак створив електронну петицію, в якій пропонував облаштувати після ліквідації лікарні дитячий садочок.
«Враховуючи недостатню кількість дитячих установ у місті Чернівці – створити (відновити) дошкільну дитячу установу замість міської лікарні №2 на вул. П. Кільцева,1А, яку внаслідок реформування галузі охорони здоров'я переводяться у Міську клінічну лікарню №1», - йшлося в петиції.
Також автор зауважив, що приміщення колись будували за типовим проектом для дитячих дошкільних закладів та використовувалися як дитячий садок до створення лікарні у 1998 році.
Петиція тоді зібрала необхідні 250 голосів.
«Відділення міської лікарні №2 раніше розташовувалися на вулиці Сагайдачного. Але там трапився зсув, внаслідок чого заклад перевели до приміщення дитячого садочка на вулиці Південно-Кільцевій,1А. Рік тому ці відділення перевели до першої міської лікарні на Героїв Майдану, 226, а будівлю передали на баланс освіти. Але досі нічого з запланованого не зробили. Приміщення навіть не взяли під охорону», - розповів ІА АСС Сергій Співак.
Наприкінці 2018 року виконавчий комітет, розглянувши петицію, вирішив передати будівлю управлінню освіти. Освітяни повинні були на свій розсуд вирішити, що робити з приміщенням. Але станом на кінець 2020 року приміщення перетворилося на покинуте.
За словами Сергія Співака, з бюджету міста ще за часів, коли курс валют сягав 8 гривень за 1 долар, виділили більш як мільйон гривень для ремонту операційного блоку. Відтак колишня лікарня мала сучасну операційну.
«А тепер наркомани й безхатьки лазять там нашими відремонтованими приміщеннями та руйнують те, що там залишилося. Після того, як лікарня з’їхала, через пів року почалася пандемія коронавірусу. А медзаклад мав готові палати та кисневі рампи. Саме в тому відділенні можна було б розгорнути додаткову госпітальну базу, а не готувати під ці потреби ФОК «Олімпія», - каже Сергій Співак.
Читайте ще: Реанімобіль з Канади отримала Чернівецька міська лікарня №1 (ВІДЕО)
Водночас начальник управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Ігор Незборецький запевнив, що друга міська лікарня у повному складі перейшла до першої. За медичним обладнанням, яке було в тому приміщенні, є відповідальні люди і нічого не залишили напризволяще в покинутій будівлі.
«Ми оптимізували заклади. Лікарня на Південно-Кільцевій мала 100 ліжок та обходилася майже в стільки ж, як і лікарня на 260 ліжок на вулиці Щербанюка, з урахуванням опалення, зарплат, утримання охоронців тощо», - каже Ігор Незборецький.
За його словами, в тій лікарні було лише три відділення: ЛОР, а також два офтальмологічних - дитяче та доросле. Медзаклад не мав рентген-апарату, реанімаційної служби та повноцінно функціонуючої клінічної лабораторії. Було лише анестезіологічне забезпечення.
«Без цих речей важко функціонувати відділенням, які постійно оперують. Тому й прийняли рішення перевести лікарню. І тоді ж виконавчий комітет прийняв рішення передати приміщення освіті. З подібною ситуацією ми стикалися, коли передавали приміщення дитячої лікарні на вулиці Руській,87 (відома в народі, як лікарня «Колос») медичному університету. Ту будівлю ми звільнили, проте охороняли, доки туди не перебрався БДМУ. Цього ж разу будівлю одразу передали освітянам, і ми повинні були звільнити її», - каже начальник міського управління охорони здоров’я.
Дивіться нас на YouTube
Освітяни розповіли ІА АСС, що зверталися до фінансового управління та департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин для виділення коштів та розробки проектно-кошторисної документації.
«Дійсно, ми планували, щоб на Південно-Кільцевій був садочок та початкові класи школи. Наміри облаштувати там навчально-виховний комплекс були. Проте, чи розроблена проектно-кошторисна документація, мені невідомо. Ми досі чекаємо на відповідь від підрозділів, до яких зверталися. Зрештою, все залежить від подальшого фінансування», - зазначила заступниця начальника управління освіти Олена Кузьміна.
Тим часом, як розповіла перша заступниця директора департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Василина Маковійчук, проектної документації щодо реконструкції колишньої лікарні під навчально-виховний комплекс ще ніхто не розробляв.
«Будівлю передавали освіті, але поки що не передбачали фінансування для неї. На жаль, і в планах реконструкції цього приміщення поки що немає», - повідомила посадовиця.
Автор: Олександр Юхимець
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами