Чернівці стануть першими серед усіх міст України, де створять єдину електронну систему для всіх медичних закладів міста, запевняють у ратуші. Спеціально для цього створили робочу групу. Працівники ай-ті сфери та медики вже розпочали співпрацю.
Переваги ай-ті технологій у Чернівецькій міській дитячій лікарні оцінили вже давно. Медики під час операції завдяки системі телекомунікації мають змогу в реальному часі радитись із колегами із різних областей України. Кажуть, деколи, це допомагає врятувати життя, особливо, коли йдеться про рідкісні захворювання.
Сергій Сторожук, головний лікар КМУ «Чернівецька міська клінічна дитяча лікарня»: «В нашій лікарні запроваджені елементи телемедицини. На сьогодні можемо консультуватись і в Києві, і у Львові, і в інших республіканських центрах і за кордоном, але хотілось-би бути інтегрованими у загальну мережі, аби покращити якість».
Та телекомунікація – це лише невелика частина величезних можливостей ай-ті технологій. Відмовитись від непотрібної писанини, а зберігати інформацію про пацієнта у електронному вигляді, записатись до лікаря он-лайн – таке за кордоном вже давно практикується, а от в Україні подібним можуть похизуватись лише деякі медзаклади.
Ігор Незборецький, начальник Управління охорони здоров’я Чернівецької міськради: «В окремих містах України запроваджені ці системи, але в окремо взятих закладах – це у Львові, Тернополі, у Києві, Вінниці. Вивчаючи досвід створення інформаційних технологій у медичній галі в Україні я можу сказати, що системності немає взагалі».
Бути першими і створити єдину електронну систему для всіх медичних закладів міста – такі амбітні плани висловлюють у Ратуші. Міський голова каже, спеціально для цього створили робочу групу, змінювати медицину столиці Буковини взялися працівники ай-ті сфери. Один з них Георгій Звірід каже з нуля працювати не доведеться.
Георгій Звірід, представник кластеру буковинських інноваційних технологій: «Мешканці нашого міста, коли відвідують медичні установи, вони отримують електронні виписки, іноді отримують історію хвороби. Тобто різні заклади мають різний рівень автоматизації».
Чи не найкращий він у обласному медичному діагностичному центрі, там ай-ті технології почали запроваджувати ще у 1992 році. Щонайменше півроку часу і фінансування – це найперше, що потрібне для такої реформи у медицині.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами