В програмі "Суть Речей" на радіо "Станція" експерт з реформ та політолог Ігор Бабюк розповів, чому реформа децентралізації гальмується і в Чернівцях
Ігор Бабюк: Я є прихильником реформи децентралізації. Не будемо говорити, як вона робиться. Але коли передаються не тільки повноваження, але й відповідні фінансові ресурси, фінансові надходження на плечі відповідних громад, то тоді ми бачимо успіхи в тих громадах, які об’єдналися і отримали ресурси в цьому році.
Людмила Григорчук: Пан Володимир Середюк каже, що ми дотаційні.
Ігор Бабюк: Насправді кошти є. Але в міській раді є певні лобістські групи, які відстоюють певні інтереси. Всі знають про 100 мільйонів, які лишилися залишком від минулого року і ніяк не могли розподілити, бо виявляється в кожного є свій інтерес і своє бачення на їх використання. Але місто не є дотаційним, відбувається і реверсна дотація, коли повертають частину коштів. І обласний центр потребує дооб’єдання, щоб ці кошти не йшли в бюджет а перерозподілялися на ті громади, які потребують цього. Але на жаль, на даний момент ми маємо те, що маємо.
Людмила Григорчук: Чернівці поки бачать об’єднання з Чорнівкою.
Ігор Бабюк: Не Чернівці бачать об’єднання з Чорнівкою, а Чорнівка бачить об’єднання з Чернівцями. І Чернівці, поки не буде прийнятий закон, який дозволить проводити об’єднання без виборів, а є законопроект про олійні плями, який ініціює пан Ганущак Юрій Іванович, там говориться про те, що обласний центр може дооб’єднувати громади без проведення перших виборів, а вибори проводяться тільки в тих громадах, які об’єднуються. Так би було непогано, бо безболісно ми могли б розширятися.
Людмила Григорчук: Щоб не зачіпати ті інтереси, про які ви говорили.
Ігор Бабюк: Звичайно. Депутатський корпус, який нині існує в чернівецькій міській раді, вони не зацікавлені в тому, щоб були вибори.
Людмила Григорчук: 2017 рік лишається тим роком, коли б мали бути вибори?
Ігор Бабюк: Законодавчо вже немає окреслено про вибори в 2017 році. 2017 рік виникав у тих змінах до Конституції, які пропонував Президент. У перехідних положеннях. Тепер ми можемо говорити про 2017 рік лише тоді, якщо будуть прийняті зміни до Конституції. Це дуже складний процес. Дуже пов’язаний процес. Зараз близько 25 проектів загальмували щодо децентралізації, оскільки вони прив’язані до змін до конституції, а зміни до конституції прив’язані до особливого статусу Луганської та Донецької областей. Роз’єднати це не є можливим. Бо конституційний суд дав свій висновок і тепер потрібно починати процедуру заново. І я думаю, що Верховна рада на сьогоднішній день не готова розпочинати процедуру заново. Але ми чекаємо вересня місяця, коли будуть проходити парламентські слухання, коли будуть обговорювати пакет децентралізаційних законів і ми сподіваємося, що хоча б деякі з них розблокують, бо вони напряму не пов’язані з змінами до Конституції.
Людмила Григорчук: Який рік ви бачите роком виборів.
Ігор Бабюк: Через 5 років, згідно закону про місцеве самоврядування.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
У Чернівцях орудує так званий політолог Ігор Бабюк. Він імітує бурну діяльність, розводячи міжнародні фонди на гроші. Тим більш, постійно отримує додаткові гонорари, не сплачкючи податки.