Інвестори готові вкладати в громади, господарі в районах зараз – голови ОТГ. Так каже Юрій Ганущак, автор публікацій у виданні «Дзеркало тижня », експерт з питань децентралізації.
Юрій Ганущак у Чернівцях підсумовував три роки децентралізації в Україні. Він наголосив в інтерв’ю журналістам АСС: « Поки громада не використала усі свої ресурси задля економічного зростання, говорити, що чогось бракує, зарано.»
Також експерт переконаний, що реформа децентралізації дає можливість селам і районам створити умови проживанні, навчання та праці на рівні із обласними центрами.
«Питання просте: інвентаризація землі – от усі платять податок на землю? Вся територія у вас описана? От якщо даєте відповідь, що так, тоді чогось іншого бракує. Говорити про те, що ми вперлись і далі вже нікуди – передчасно. Підтягнути усі резерви і подивитись, що в сусіда. Якщо реалізував краще, ніж у сусіда, і отримав успіх і далі вже розвиватись – проблема, це вже дійсно так і є.»
Читати ще: У 2018 році громади зможуть розпоряджатись своєю землею, - експерт (ВІДЕО)
«Почалась зараз конкуренція дуже серйозно за інвестора. Наразі інвестор фактично не розглядає випадки необ’єднаних територіальних громад. Візьмемо район, де є громада. Раніше була райдержадміністрація, районна рада, і міський чи селищний голова. Зараз один - голова ОТГ. Адміністрація переходить на суто державницькі питання. Звісно, інвестор прийде на цю територію. Бо кожна територія має свою родзинку. Те, що можна робити у Чернівцях – не зробиш у Глибоці ,чи Сторожинці. Кіцмань – може робити акцент на одній історії. Але користуйся цим, зараз необмежені можливості відкриваються, тільки треба поспішати. Спочатку створити громаду. А далі вже – дивишся, як в сусіда і робиш краще, або сусід дивиться на тебе і робить краще.»
«Взагалі, зараз виникає трохи сприйняття ареолу життя інакше, ніж було раніше. Раніше тікав до міста від того бруду і щоб просунутись в житті. Зараз той, хто створює умови для проживання , люди там кажуть: що робити і місті на тих поверхах? Зараз, фактично все є: можливості для розвитку та росту. Потрібно створити середовище, щоб дитина, яка вчиться в селі, була конкурентоспроможною і конкурувати серйозно у житті.»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами