Чимало громад у Чернівецькій області позалишали штати, які були там до об`єднання
Про це журналістам розповіли фахівці, які займаються питаннями децентралізації. Вони кажуть, у громаді має витрачатись не більше 20 відсотків бюджету на утримання апарату управління. Натомість, подекуди половину своїх видатків ОТГ витрачають на такі потреби. Вихід із цього - оптимізація роздутих штатів або приєднання нових територій.
Читати ще: Фінансове падіння відзначають у громадах із населенням менше 5 тисяч людей
Така проблема існує переважно в сільських громадах, де кількість чиновників при сільських радах не скоротилась після об`єднання. Також громади можуть приєднувати нові території, це вже закріплено законодавчо. Але чернівецькі ОТГ не поспішають приєднувати до себе нові території .
Крім вже зазначеної проблеми, експерти розповіли, над чим ще треба працювати чернівецьким громадам :
"Ми бачимо зростання бюджетів, реалізацію бюджетів, гарну динаміку у розвитку громад. Ми бачимо велику кількість залучених коштів – понад 5 мільйонів гривень в бюджети громад за рахунок зовнішніх фінансових ресурсів. Але ще рано «спочивати на лаврах». Працювати треба ще активніше. За оцінками експертів, серед резервів для зростання місцевих бюджетів залишаються такі питання, як інвентаризація землі. Також – легалізація виплати зарплати, перелік пільг, зменшення податкового боргу", - сказала Тетяна Татарчук, керівник Чернівецького відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування.
До теми: Ремонт доріг, відновлення парків, відбудова шкіл. Як виграють села від адмінреформи (ВІДЕО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами