Понад 42 тисячі гектарів, 11 сіл та більше 35-и тисяч мешканців. Це – Сторожинецька міська об’єднана громада, яка утворилась усього півроку тому.
За цей час тут повністю сформували апарат управління, створили концепцію розвитку громади. За шість місяців провели 8 сесій міської ради, тепер освоюють інфраструктурну субвенцію – більше 11 мільйонів гривень.
Петро Брижак, перший заступник Сторожинецького міського голови: Серед цих об’єктів – мільйон чотириста – це амбулаторія та пункт швидкої у селі Банилів-Підгірний, понад 2 мільйони гривень закладені на придбання двох шкільних автобусів. В нас ідуть активні роботи з відновлення інфраструктури.
Це виконуючий обов`язки старости села Панка Сторожинецької ОТГ показує перші результати об`єднання. Більше тисячі дубів, лип та ясенів – розкішну алею усього за один день висадили місцеві жителі. Саджанці надала об’єднання громада.
Сергій Казюк, в.о. старости села Панка: «Близько 300 чоловік, бо школа вийшла, старостат, дитячий садочок, люди..»
Алея стала продовженням тутешнього природного парку. Місце довкола парку теж впорядкували, тепер жителі села можуть залюбки проводити тут час.
Сергій Казюк, в.о. старости села Панка: «Провели освітлення, 5 ліхтарів встановили. Тут можна відпочивати, єдине – щоб не ламали.»
Дарина Бурла, мешканка села: Ми тут приходимо, катаємось на качелях. Колись парк був простий, тут відновили качелі, пам’ятник, цього не було.
В Слободі-Комарівці – іншому селі Сторожинецької ОТГ завдяки об’єднанню вдалось швидко відремонтувати понівечену пожежею школу.
Любов Дульгер, староста села Слобода-Комарівці: Одразу після пожежі, було зібрано сесію, складено кошторис на відновлення нашої школи.
На відновлення навчального закладу виділили більше 700 тисяч гривень. Тож школярі з нового навчального року зможуть повернутись до відремонтованих та світлих класів. Вирішили проблему і з місцевою дорогою. У планах – ремонт фасаду сільського клубу та будівництво великого стадіону.
Любов Дульгер, староста села Слобода-Комарівці : Хочемо зробити стадіон, в нас є футбольна команда, вони не можуть брати участь в районних змаганнях. Тому що в нас не було норм стадіону.
Тутешні селяни готові наполегливо працювати та й на адмінреформу покладають великі сподівання.
Марія Леонтій, мешканка Слободи-Комарівці: Відчуваються зміни. Дороги поробили, яри, от школа горіла – не залишили нас.
Василина Гуцуляк, мешканка: Ми дуже раді, що ми в об’єднаній громаді, відчули цю роботу. Почали з доріг, які ми дуже страждали. Хотілося б, щоб ще заасфальтували хоча б уздовж населеного пункту, щоб потрохи і не ішли у вікна.
В керівництва ОТГ тим часом майбутні грандіозні задуми. Для втілення деяких планів вже знайшли інвесторів.
До теми: У Чернівцях провели перший тренінг для старост
Петро Брижак, перший заступник Сторожинецького міського голови: Залучення інвесторів було і залишається для нас прерогативою. Молокозавод у селі Панка, ми плануємо найближчим часом відновити його роботу. Це буде складова ефективної роботи наших заготівельних кооперативів, в нас їх 4.Тільки в нашій громаді – 3090 корів, і цілком зрозуміло, що заробіток, які можуть отримати люди – є над чим працювати.
Крім того є можливість брати участь транскордонних проектах, реалізовуючи у громаді за міжнародні кошти туристичні, культурні або освітні програми.
Майя Гуменна, Михайло Антонюк, Інформаційне агентство АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами