Старости - це потужна армія помічників голів об'єднаних громад, які відповідають та дбають про розвиток своєї території. В області працюють 12 обраних старост (вибори старости-прерогатива об'єднаної громади, вони здійснюються з бюджету ОТГ). Тому багато громад працюють з в.о. старост - це колишні сільські голови, в них старости будуть обрані на чергових виборах. Таких в.о. старост у нас 30. І 2 особи визначені як уповноважені виконкомом на виконання функцій старости - там де колишні сільські голови пішли працювати в апарат ради ОТГ, розповіла Іформаційному агентству АСС Тетяна Татарчук, директор Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернівецькій області.
Читати ще: Буковина - у десятці областей, які успішно створюють громади
Одним із тренерів на семінарі був Володимир Чоботарь - староста села Червона Діброва Глибоцької ОТГ.
Фахівці із децентралізації покладають на старост не менші сподівання, аніж на саму реформу. Старост називають "командою на місцях", яка творить добробут громади. Староста - це виборна посадова особа місцевого самоврядування, повноважний представник свого населеного пункту в раді об'єднаної громади. Він є членом виконкому ОТГ, має право виступу на сесії ради ОТГ. Без візи старости не приймається жодне земельне або фінансове питання, яке стосується його території.
Права та обов'язки старости визначаються Положенням про старосту, яке затверджується радою ОТГ. Він не розпоряджається фінансами, однак може впливати на розподіл видаткіа на його населений пункт. Староста виконує реєстраційні дії (видача довідок, свідоцтв) у співпраці з керівництвом ОТГ, наближаючи ці послуги до людей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами