Децентралізація в дії. Якою буде територіальна громада, вже визначились у Сторожинці. Поки це – орієнтовний план об’єднання, який обласна адміністрація подаватиме до Кабміну. Дискусії щодо об’єднання громад нині відбуваються чи не в усіх районах області: збори сільських голів відбулись зокрема в Новоселиці та Глибоці.
У Сторожинецькому районі усі сільські голови збирались кілька разів, щоб скласти план об’єднання громад, каже голова районної ради. І попри те, що чимало сіл ще не визначились, багато громад вже знайшли партнерів.
Катерина Гуцуляк, голова Сторожинецької районної ради: «Громада тут Стара Жадова, наприклад і Комарівці. Зруб-Комарівці і Панківська сільська рада хотіли би, мали би бажання об’єднатися. Потім Чудей, Іжівці, Буденець – ось така також велика громада».
Черговий раз схему об’єднання змінили після поїздки до Києва.
Катерина Гуцуляк, голова Сторожинецької районної ради: «Вони бачать там об’єднання: 20-25 кілометрів населений пункт, який знаходиться до обласного центру, об’єднуються з обласним центром, до районного центру 20-25 – об’єднуються до районного центру.»
Тож більшість сільських голів підтримали об’єднання усіх громад району навколо центру у місті Сторожинець.
Катерина Гуцуляк, голова Сторожинецької районної ради: «Ми компактний район, проживає в нас 25 км, 28 кілометрів, останнє село до районного центру, тому після того в нас виникла така думка, що можливо нам об’єднатися в одну громаду і зберегти межі району і об’єднатися в одну міську, Сторожинецьку міську громаду» . «Буде один приймар у Сторожинці, будуть старости по селам. Всерівно тут, саме в районному центрі, надаються адмінпослуги, сильно сюди люди вже привикли їздити, тут є сполучення.»
Сторожинчани припускають, що до них також приєднаються найближчі села, які нині відносяться до інших районів. А щоб здобути більше інформації про децентралізацію, незабаром усі сільські голови поїдуть до Сучавського повіту Румунії. Чернівецькі фахівці регіонального офісу реформ тим часом стежать за об’єднанням в районах області та допомагають порадами. Кажуть: після децентралізації, функції виконавчої влади перейдуть громадам, які на місцях самі вирішуватимуть усі свої питання. Усвідомлюють це й сільські голови.
Тарас Халавка, експерт обласного офісу реформ»: «З районного рівня на рівень громад буде передано цілий ряд повноважень, тобто це повноваження з надання адміністративних послуг, це повноваження з надання соціальних послуг, це повноваження з надання іншого переліку послуг, які зараз надаються в районних центрах».
Василь Коваль, сільський голова с.Тисовець: «Якщо з повноваженнями місцевим радам будуть надані кошти, не тільки обіцянки, то дороги будуть. Тому що в місцевий радах можливо буде це зробити і більш контроль буде за виконанням цих робіт і якість цих робіт».
В Європі процес децентралізації тривав 2-5 років, В Україні це намагаються зробити за кілька місяців - орієнтовний план об’єднання на Буковині має бути готовий до липня. Якщо цього не встигнуть, громади можуть залишитись без бюджетних коштів, які розподілятимуться їм Кабміном напряму.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами