Чесна розмова про Чернівці відбулась у столиці Буковини. За круглий стіл сіли громадські активісти, депутати, представники влади, а ще чимало експертів.
Готуватись до форуму «Чесна розмова про майбутнє Чернівців» громадські активісти почали заздалегідь. Вони цікавились думками городян та експертів, що варто і необхідно змінити у місті.
Максим Волошин, представник громадської ініціативи «Інформаційний ключ»: «Перший блок: прозорість, підзвітність діяльності міської ради. 2-ий блок – енегргоефективність, енергопатріотичність міста і 3-ій – розвиток транспортної інфраструктури та безбарєрного міста».
І все це конкретні пропозиції: змусити депутатів хоча б раз у рік звітувати перед громадою, висвітлення на сайті міської ради поіменного голосування. Аби зробити місто енергоефективним та енергопартріотичним – встановлення лед-ліхтарів та смітників, як то вже давно зробили львів’яни, із ініціалами міста. А ще величезна кількість пропозицій, яка допоможе людям з особливими потребами стати повноцінними учасниками життя міста.
Артем Жук, громадський активіст: «Попередньо ми розробили мапу по доступності – це інтерактивна мапа на основі google - мепс, де ми позначаємо вулиці пор доступності різними кольорами, а також позначаємо проблемні місця різними позначками і будь-хто з депутатів і комунальних служб зможе зайти на мапу і перевірити місто на доступність об’єкти, які потрібно взяти в роботу».
Вірить у ефективність таких круглих столів, за які сідають громадські активісти, експерти і владники, Оксана Ващук - Огданська. Новий статут міста, над яким вона працювала, дозволяє городянам активніше долучатись і змінювати на краще своє місто.
Оксана Ващук-Огданська, програмний директор інформаційно-правового центру «Наше право»: «Найперше –це імплементувати цей статут, усі рішення ради. тобто зробити так, щоб він не залишився на папері гарним, красивим документом, який буде лежати у щафці, у міського голови в кабінеті. А привести у відповідність усі рішення, тобто ті всі процедури мають бути втіленими і ними мають користуватись».
Загалом величезна кількість пропозицій експертів і небайдужих городян – відповідь влади однозначна.
Олексій Каспрук, чернівецький міський голова: «Не питання до влади: захочуть чи не захочуть – ми мусимо реалізовував».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами