Опозиційні сили у Верховній Раді України часто мають дуже різні погляди, які заважають їх об’єднанню. Про це у Чернівцях розповів народний депутат, голова фракції «Голос» у Верховній Раді Сергій Рахманін.
«Першою фракцією, що перейшла в опозицію, була ОПЗЖ. На противагу – наша фракція, яка також перейшла в опозицію. Ви уявляєте собі таке об’єднання?.. Сам по собі факт опозиційності не є підставою для об’єднання. При всій моїй неповазі до ОПЗЖ, і за умовної поваги до конкретних людей «Батьківщини» або ЄС, ми є політичними конкурентами та дуже по-різному дивимося на багато речей. Батьківщина є лівою, ЄС – консервативною, а ми - праволіберальні. Це все за дуже умовним поділом. Але є речі, за якими ми узгоджуємо свою позицію і робитимемо так надалі», - розповів нардеп.
За його словами, в той час, коли в країни купа проблем (війна, пожежі, падіння промисловості, пандемія коронавірусу) у Верховній Раді тиждень розглядали ігорний бізнес.
«Депутатський час дуже дорогоцінний, і витрачати цілий тиждень на «ігорку» - це жах. Але це потрібно було певним особам, тому так довго це приймали. Все, що ми могли робити – це «збивати» з законопроекту максимально шкідливі речі. А це можливо було робити лише в єдиний спосіб – узгоджувати правки між фракціями та ставити їх на підтвердження. Так, закон все одно поганий, але він став набагато ліпше, ніж був, завдяки такій взаємодії з «Батьківщиною» та ЄС», - каже нардеп.
Подібна ситуація, як розповідає Сергій Рахманін, простежувалася і з мовним законом, і з проектом про створення консультативної ради за участі бойовиків, який опозиція вважала першою ознакою поганого сценарію для нашої держави на Донбасі.
«Доводиться чути критику щодо того, що демократичні сили знову не можуть зійтися. Але якби ми зійшлися в умовному альянсі, він все одно розвалився б через об’єктивні причини. Цей розвал ще більш негативно вплинув би репутацію кожного з нас та розчарував виборців. Проте варто розуміти – навіть з ЄС, яку всі вважають найближчою в певних аспектах державницьких питань, у нас є суттєва різниця в поглядах. До прикладу, ми категорично виступаємо проти Мінських домовленостей, а вони вважають, що це єдиний шлях припинення конфлікту», - розповідає Сергій Рахманін.
Нардеп вважає, що об’єднання наразі не на часі, й воно неефективне: консолідувавшись, опозиціонери точно більше втратять, аніж отримають.
Автор: Олександр Юхимець
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами