У Чернівцях дискутували на тему :«Етнічність vs громадянська приналежність» або хто ми?
Упродовж століть людина задає собі питання: «хто я?», відповіді на яке не знайдемо в жодній книзі, адже її треба шукати самотужки.
Однак останнє залежить не лише від нас. За останні століття політичні катаклізми, що мали місце на нашій землі, змусили українців й усіх тих, хто проживав на території нашої держави, неодноразово приймати рішення щодо власної національної та державної ідентичності.
Питання обговорювалися в ході дискусії «Етнічність vs громадянська приналежність», яка відбулась у приміщенні ЧОУНБ ім. М.Івасюка.
Вам буде цікаво: Дослідив історію життя та реабілітував свого родича
Модератор - кандидат історичних наук Сергій Гакман. Учасники дискусії висловили своє бачення ролі національного у сучасних суспільно-політичних процесах в Україні, обговорили роль Революції Гідності у формуванні української політичної нації, звернули увагу важливість освіти у формуванні громадянської свідомості.
Дискусія організована в рамках міні-проекту Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» «Освіта заради змін», який реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV International та ГО ІДЦ «Інтеграція та розвиток» «Замінимо мури відчиненими вікнами».
Наталія Нечаєва-Юрійчук, політолог: Ми на шляху до формування політичної нації, в нас з’явилось почуття єдності. Але в нас ще є достатньо людей, які ще не визначились зі своєю ідентичністю. За результатами останніх опитувань, на території Чернівецької-Закарпатської областей є люди, які почувають себе громадянами Радянського союзу. Є над чим працювати, ця дискусія – спроба обговорити ці питання ідентичності і спробувати порозумітись між собою.
Сергій Гакман, віце-президент Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи»:Ми запросили представників різних етнічних, соціальних, вікових груп. Це має дати певну дискусію, що таке етнічна ідентичність, громадянська ідентичність, як їх можна поєднати. Щоб ми це не втратили і почали це розвивати в контексті сучасних вимог нашого часу.
Сергій Шупер, учасник проекту «Відкритий університет для дорослих»: Буде мати розвиток не лише серед дорослих ,а й школярів, щоб вони були громадянами України, не важливо, якою мовою вони розмовляють. В першу чергу, щоб вони себе відчували громадянами України та адекватно оцінювали інформацію з медіа.
Читати ще: в університеті для дорослих вчили протидіяти фейкам.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами