В чернівецькій обласній науковій бібліотеці імені Івасюка відбувся Парад бібліотек, організований в рамках міні-проекту Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» «Освіта заради змін». Захід реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини в рамках проекту DVV INTERNATIONAL та ГО ІДЦ«Інтеграція та розвиток» «Замінимо мури відчиненими вікнами».
Читати ще: Парад бібліотек на вулиці Кобилянської
Олена Танасійчук, президент Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи»: Ми бачили це, як можливість створити майданчик, щоб бібліотекарі з нашої області могли презентувати свої інновації та нові послуг. Також ми запросили наших колег з Житомира, які б поділились, що в них відбувається приємного та корисного.
Бібліотекарі із Житомира розповідали чернівчанам про цікаві реалізовані проекти. Вже три роки в читальні Житомира працює зал для людей з особливими потребами.
Юлія Мельник, завідуюча сектору «Інклюзивний читальний зал» Житомирської обласної бібліотеки: В першу чергу нашими клієнтами є люди, які мають вади слуху, зору, опорно-рухового апарату, ми обслугуємо людей, які мають затримки психічного розвитку. Ми дивимось фільми ,потім дискутуємо. В нас є різні майстерні, тренінги, ми готуємо наших випускників до першого місця роботи, ми беремо їх на практику.
Також в Житомирі на базі бібліотек допомагають адаптації вимушених переселенців.
Олена Остапчук, координатор проекту «Освіти для дорослих»: Ми намагались на базі бібліотек створювати комунікаційні майданчики, де переселенці так і приймаюча громада комуні кували між собою, зав’язували стосунки.
Чернівецькі бібліотекарі теж мають чимало творчих проектів, які імпонують і відвідувачам і самим працівникам бібліотек.
Любов Шилюк, учасниця проекту, працівниця Обласної наукової бібліотеки імені М. Івасюка: Ми започаткували таку форму роботи – «Ніч в бібліотеці». Провели вже 10 вечірок не лише для молоді, а й людей будь-якого віку. Ми започаткували форму невеликих живописних експозицій. Нам особисто дуже цікаво, тому що ми маємо можливість відкривати нові імена.
Родзинкою заходу для бібліотекарів стала розповідь Чернівецької письменниці Оксани Драчковської, як народжується літературний твір. Після цього була автограф-сесія.
Олена Танасійчук, президент Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи: Організували приємну зустріч наших бібліотекарів із номінантом «Коронації слова» в розділі «П’єса» - Оксаною Драчковською. Будемо пропонувати приємні подарунки, магніти, її книги, фотографії. Таким чином хочемо мотивувати наших бібліотекарів, щоб вони самі, як особистість, не просто як працівник бібліотечної справи, хотіли розвиватись творчо.
Любов Шилюк, учасниця проекту, працівниця Обласної наукової бібліотеки імені М. Івасюка: Звичайно, що ми дуже зацікавлені, бо бібліотека орієнтується на такі проекти. Бо освіта для дорослих - для мене особисто є цікавою, бо можна пізнати щось нове, лекції досить цікаві, практичні зустрічі, можна обрати на свій смак.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами